Meteorolojiden Bursa'ya flaş uyarı... Hafta sonuna dikkat
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 3 bölgede oturan yaklaşık 30 milyon kişiyi ilgilendiren uyarı: Ege ve Akdeniz'de kuvvetli yağışlara dikkat. Marmara'da akşam başlayacak yağışlar gece artacak ve fırtıraya çevirecek.
BURSA , 25 Eylül 2014 Perşembe, 16:56
Meteorolojiden Bursa'ya flaş uyarı... Hafta sonuna dikkat
Meteoroloji, bugün akşam saatlerinde Marmara’da başlayacak yağışların; gece saatlerinden itibaren etkisini arttırarak İstanbul başta olmak üzere Yalova, Bursa, Balıkesir il geneli ile Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ’ın doğu kesimlerinde, Cumartesi ve Pazar günlerinde fırtına ve zaman zaman çok kuvvetli fırtına şeklinde esecek rüzgarla birlikte çok kuvvetli, yer yer şiddetli olacağının  beklendiğini açıkladı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

KIYI EGE’DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Bugün öğle saatlerinde Kuzey Ege kıyılarında başlayan yağışların; akşam saatlerine doğru etkisi arttırarak İzmir, Aydın il geneli ile Manisa’nın batı kesimlerinde kuvvetli olmasının beklendiğini açıklandı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AKDENİZ'DE YAĞIŞLARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah saatlerinde Batı Akdeniz'de başlayacak gök gürültülü sağanak yağışların; Isparta, Burdur ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu kesimleri ile Anamur ve Bozyazı çevrelerinde çok kuvvetli, Cumartesi akşam saatlerinden Pazar akşam saatlerine kadar Doğu Akdeniz'de kuvvetli, Adana'nın kıyı ve doğu çevreleri, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Osmaniye'nin güney kesimlerinde ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmasının beklendiğini açıkladı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, yağış anında fırtına, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, hortum riski vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 
Öte yandan Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre Bursa'da  hafta sonu gök gürültülü sağanak yağışlı havanın hakim olacağı, sıcaklığın ise 21 derece civarında seyredeceği öğrenildi.

İşte Bursa ve ilçlerindeki 5 günlük hava tahmin raporu:


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR