Meteroloji'den Bursa tahmini!
Meteorolojiden alınan bilgilere göre bugün Bursa'da hava sıcaklığı 35 dereceye kadar yükselerek bunaltacak.
BURSA , 24 Haziran 2019 Pazartesi, 09:31
Meteroloji'den Bursa tahmini!

Bursa'da sıcak hava iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, Bursa'da sıcaklık bugün öğle saatlerine 35 dereceye kadar yükselecek.

Bursalıları bunaltıcı bir havanın beklediği bugün az bulutlu bir gökyüzü beklenirken, yetkililer başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşların güneş ışınlarının dik geldiği 10:00 - 16:00 saatleri arası güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

Sıcaklıklar haftanın ilk gününden (BUGÜN) itibaren 33-35 derece arasında seyretmesi tahmin edilirken, Meteoroloji özellike yarınki hava durumuna dikkat çekti.

Bugün yüzde 70'lere yükselen nem oranı Bursa'da perşembe gününe kadar yüzde 85'lere kadar yükselecek.

BURSA'DA SAATLİK TAHMİN

BURSA'DAKİ 5 GÜNLÜK TAHMİN

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Erzurum'un kuzey kesimleri, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, genellikle kuzeyli, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 32
İstanbul: Az bulutlu 33
İzmir: Az bulutlu ve açık 38
Adana: Az bulutlu, kuzeyi ile Toroslar mevkii parçalı bulutlu 34
Antalya: Az bulutlu ve açık 39
Samsun: Parçalı bulutlu 28
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Erzurum: Parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR