Metin Erksan'a tören düzenlendi
İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Metin Erksan için Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde tören düzenlendi.
MAGAZİN , 07 Ağustos 2012 Salı, 14:23
Metin Erksan'a tören düzenlendi

Türk sinemasının önemli yapıtlarına imza atan yönetmen Metin Erksan son yolculuğuna uğurlanıyor. İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 83 yaşındaki Erksan için Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde tören düzenlendi. Kadir İnanır ve birçok meslektaşının katıldığı törende Erksan için hazırlanan filmden bir bölüm gösterildi. Erksan'ın meslektaşı Safa Önal, birlikte yaşamış oldukları anıları ve filmleri anlattı.

Daha sonra Metin Erksan'ın damadı oyuncu Sezai Aydın, "Gençken bir fotoğraf çektirmiştim. O fotoğrafı çektirdiğimde Metin Erksan'a benziyordum. Hiç tanımadığım bir adama kendimi benzetmiştim. Kader yıllar sonra bu aileye damat oldum. Bizler biraz daha ailenin içindeydik. Biz onun hep yanındaydık. Bütün filmlerini bugünkü şartlarla baştan çekmek istediğini söylemişti" dedi.

Erksan'ın cenazesi, yapılan törenin ardından Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazı sonrası Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü içindeki Rumelihisarı Şehitlik Dergahı'nda toprağa verilecek.
 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR