Mindere Bursa damgası
Türkiye Güreş Milli Takımı'nın 10 sporcusundan 9'unu oluşturan Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi U-23 Avrupa Güreş Şampiyonası'na 7 madalya birden kazanarak damga vurmayı başardı.
BURSA'DA SPOR , 08 Haziran 2018 Cuma, 07:34
Mindere Bursa damgası

293 MADALYA KAZANDILAR

Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi yetiştirdiği sporcularla Türk bayrağını zirveye taşımaya devam ediyor. Yüzme, atletizm, güreş (grekoromen, serbest) ve taekwondo branşlarında eğitilen 91 sporcu, ayrıca olimpik havuza yükselmiş 15 sporcu ve toplamda 106 sporcusu ile Ankara TOHM'dan sonra olimpiyatlara en fazla sporcu yetiştiren merkez haline gelme başarısı gösterdi. Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi sporcuları, 2018 yılında; ulusal müsabakalarda 205, uluslararası müsabakalarda da 88 madalya alarak Bursa'nın ve Türk sporunun gurur kaynağı oldular.

'TOHM'UN YÜZ AKI OLDULAR

Son olarak İstanbul'da düzenlenen, U-23 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Milli Takımımız için mücadele eden 10 sıkletin 9'unu oluşturan Bursa TOHM güreşçileri, şampiyonada 7 madalya kazanarak TOHM projesinin yüz akı olmayı başardı. Karşılaşmaların ardından, 60 kg'da Kerem Kamal altın madalya, 130 kg'da Osman Yıldırım gümüş madalya, 55 kg'da Ekrem Öztürk gümüş madalya, 72 kg'da Cengiz Aslan gümüş madalya, 82 kg'da Burhan Akbudak bronz madalya, 98 kg'da Süleyman Erbay bronz madalya, 77 kg'da Fatih Cengiz bronz madalyanın sahibi oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR