Minik bebek kuvözde enfeksiyon kaptı
Adana'da özel bir hastanede 15 gün önce erken doğumla dünyaya gelen Mahsur bebeğin vücudunu kuvözde enfeksiyon sardı. Talihsiz bebeğin bacakları, kolları, yüzü morarıp şişmeye başladı. Çocuklarının ölüm tehlikesi yaşadığını belirten aile, enfeksiyonun hastaneden bulaştığını iddia ederek özel hastaneden şikayetçi oldu. Çocuğun tedavisini yürüten hastane yetkilileri enfeksiyon nedeninin araştırılması için kan örnekleri alındığını, ancak enfeksiyonun hastaneden değil henüz doğmadan oluşmuş olabileceğini öne sürdü
GÜNDEM , 07 Eylül 2017 Perşembe, 11:18
Minik bebek kuvözde enfeksiyon kaptı

Adana'da özel bir Hastanede 15 gün önce erken doğumla dünyaya gelen Mahsur bebeğin vücudunu henüz kuvözdeyken enfeksiyon sardı. Kan dolaşımı büyük oranda düşen bebeğin yüzü, bacakları, kolları morarıp şişti.

Oğullarının ölmek üzere olduğunu belirten ailesi, enfeksiyonun hastaneden bulaştığını ve başka bebek ölümlerinin de yaşandığını ileri sürerek özel hastaneden şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesinde yaşayan ev hanımı Nurgül (34) ve itfaiye eri Mehmet Şensoy (44) çiftinin Mahsur ismini verdikleri üçüncü çocukları 15 gün önce Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda bulunan özel bir hastanede 34 haftalık olarak dünyaya geldi.

Mahsur bebek, erken doğuma bağlı solunum yetersizliği nedeniyle kuvözde yoğun bakıma alındı. Melis (8) ve Sultan (2) isimli çocuklarının ardından üçüncü çocuklarının aileye katılmasının mutluluğunu yaşayan çift, minik Mahsur'u kucaklarına alabilmek için tedavisinin biteceği günü iple çekiyordu.

Talihsiz bebek solunum cihazlarından kurtulup annesi tarafından beslenmeye başlayacaktı ki bu sefer de vücudunda enfeksiyon tespit edildi.

Anne Nurgül Şensoy, İhlas haber Ajansı (İHA) muhabirine yaptığı açıklamada, kısa süre içerisinde bebeğinin vücudunda yaralar, şişkinlikler ve çürümeler meydana geldiğini vurgulayarak, enfeksiyonun hastane ortamından bulaşmış olabileceğini iddia etti.

Hastanede kanalizasyon çalışması

Bebeğini tedavi edilebilmesi için başka hastaneye götürmek istediğini ancak hastane yönetiminin buna izin vermediğini dile getiren Şensoy, bebek yoğun bakım bölümünün bodrum katta olduğunu ve tanık olduğu bir kanalizasyon çalışması nedeniyle enfeksiyona maruz kalınabileceğini öne sürdü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR