MKE müdürü timsahın ağzında!
Milli piyade tüfeği MPT-76’nın planlarını para karşılığı satmak isterken suçüstü yakalandığı iddia edilen MKE Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi’nin Kenya fotoğrafları ortaya çıktı. Tanrıverdi G-3 üretim bandı kurulması için gittiği Kenya’da dev bir maket timsahın ağzına kafasına koyup hatıra fotoğrafı çektirmiş.
GÜNDEM , 20 Nisan 2016 Çarşamba, 19:08
MKE müdürü timsahın ağzında!
Mustafa Tanrıverdi’nin silah şirketi sahibi Kutlay K.’ye verdiği iki flash bellekten ise yüzde 95’i tamamlanan yeni “milli” piyade tüfeği YPT-76’nın projesinin de çıktığı öne sürüldü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın flash’ta sadece yüzde 85’lik kısmı görülen ikinci milli piyade tüfeğine ilişkin projeyi mercek altına aldığı öğrenildi.

4 ay önce AR-GE sorumlusu olduğu MKE Kırıkkale Silah Fabrikası’na müdür olarak atanan Mustafa Tanrıverdi’nin iki ay önce heyetle Kenya’ya resmi seyahat yaptığı ortaya çıktı. Sözcü gazetesinin haberine göre, MKE’nin Kenya Ordusu’na 10 bin adet G-3 piyade tüfeği sattığı ifade edildi. Aralarında Tanrıverdi’nin bulunduğu MKE heyeti, kurulması planlanan G-3 üretim bandı görüşmeleri için Kenya’ya gitti, heyet ilginç hatıra fotoğrafları da çektirdi. Fotoğraflarda Tanrıverdi'nin, dev bir maket timsahın ağzına kafasına koyup hatıra fotoğrafı çektirdiği görülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR