Motosiklet sürücülerine ceza yağdı
Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde, trafik ekipleri, yaz ayları ile birlikte özellikle akşam saatlerinde trafiği tehlikeye düşüren, abartı egzoz sesleri ile vatandaşlara rahatsızlık veren motosikletlere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Belediye kavşağında yapılan uygulamalarda, kurallara uymayan motosiklet sürücülerine ceza yağdı.
BURSA , 20 Haziran 2016 Pazartesi, 13:46
Motosiklet sürücülerine ceza yağdı
Gün içerisinde ve iftardan sonra özellikle şehir merkezinde uygulamalar yapan İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, denetimlerde motosikletleri en ince ayrıntısına kadar inceliyor. İftarın ardından Belediye kavşağında uygulama yapan Asayiş Büro Amirliği, Önleyici Hizmetler Büro Amirliği ve Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri kuş uçurtmadılar.

Uygulamalardan kaçmaya çalışan sürücülerde ekiplerin ara sokaklarda aldıkları önlemlere takıldılar. Yapılan uygulamada 19 motosiklet denetlendi. Ruhsatsız, plakasız ve şasi numarası olmayan muayenesi yapılmamış 7 motosiklet trafikten men edilirken, 7 motosiklet sürücüsüne yetersiz ehliyet ve kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR