Motosikletli kadın zabıta ekipleri görev başında
İstanbul'daki seyyar satıcılar ve dilencilere karşı mücadele edecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Motosikletli Zabıta Ekipleri'ne kadın zabıta memurları göreve başladı.
GÜNDEM , 05 Eylül 2017 Salı, 19:59
Motosikletli kadın zabıta ekipleri görev başında

Zabıta Teşkilatı'nın 191. kuruluş yılı etkinlikleri ve tanıtımı Edirnekapı Zabıta Daire Başkanlığı tesislerinde yapıldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Motosikletli Zabıta Ekipleri'yle ilgili bilgi verdi.

Karali, motosikletli zabıta ekiplerinin uzun zaman önce kurulduğunu belirterek, özellikle İstanbul'un yoğun trafiğinde problemlere çabuk ulaşabilmek, sorunları yerinde çözebilmek için, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın başlattığı projeyi geliştirdiklerini ve motosiklet sürücüsü olan zabıtaların göreve çıkmadan önce ciddi eğitimlerden geçtiğini vurguladı.

Karali, şunları kaydetti: "Zabıta ekiplerimiz eğitim süreçlerini tamamladılar. Bir grubu daha önce tamamlamıştı. Bugün de ikinci kategoride olan arkadaşlarımız eğitimlerini tamamladılar. Bayan motosikletli zabıta memurları bugünden itibaren alanda olacaklar.

Zabıta, trafikte yolda kalan vatandaşlara yardım, afet, sel gibi hızlı gidilmesi gereken yerlerde tedbir almak için görev yapıyor. Ayrıca dilencilik yapanlara ve işportacılara karşı da bu ekiplerimiz mücadele edecek. 24 saat hizmet verecek ekiplerimiz.

Birden çok motorlu ekibi alanlarda görebileceğiz. İstanbul'un tamamı görev alanımız ama özellikle trafiğin yoğun olduğu hatlarda, Boğaz köprüleri, Mecidiyeköy ve E-5 hatlarında görev yapacaklar.

Bayan motosikletli zabıtalar, teşkilatımıza olumlu yönde fark getirecek" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR