MSB, Ağdam'da işlenen suçları paylaştı! Ermeniler
Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), Ermenistan'ın Ağdam'dan çekilirken yakıp, yıktığı kente ilişkin görüntüler paylaşıldı.
GÜNDEM , 22 Kasım 2020 Pazar, 00:27
MSB, Ağdam'da işlenen suçları paylaştı! Ermeniler

Bakanlığın Twitter hesabından, Ermenistan silahlı güçlerinin 1993'te işgal ettiği Ağdam ilinden, imzalanan ateşkes gereği çıkmasının ardından kentin son durumuna ilişkin videolu paylaşımda bulunuldu.

Balistik füzelerle sivil yerleşim yerlerini hedef alan, gece uykusundaki bebekleri katleden Ermenistan, Ağdam'dan çekilirken bile her yeri yakıp yıktı. Kent Camisinde okunan ilk ezanla birlikte #Ağdam'ı yeniden yaşanılabilir bir yer haline getirme çalışmaları da başladı. pic.twitter.com/VFU4ofnEZ8

-- T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) November 21, 2020

Paylaşımda, "Balistik füzelerle sivil yerleşim yerlerini hedef alan, gece uykusundaki bebekleri katleden Ermenistan, Ağdam'dan çekilirken bile her yeri yakıp yıktı. Kent Camisinde okunan ilk ezanla birlikte Ağdam'ı yeniden yaşanılabilir bir yer haline getirme çalışmaları da başladı." ifadeleri kullanıldı. Kentte yıkılan yapıların görüldüğü videoda, Kent Camisi'nde ilk ezanın okunduğu anlar da yer aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR