Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz son noktayı koydu
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi'nden Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) İskelesi için aldıkları bin 650 liralık kira bedelini yükselteceklerini açıkladı.
BURSA , 09 Kasım 2016 Çarşamba, 17:50
Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz son noktayı koydu
Türkyılmaz, Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, göreve başladıkları günden bu yana yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Konuşmasında BUDO İskelesi'nin kira sözleşmesinin dolduğunu hatırlatan Türkyılmaz, kira bedelini yükseltme kararı aldıklarını söyledi.

"Bizden önceki süreçte 2013'te Büyükşehir ile protokol yapılmış, bin 3 metrekare alan 3 yıllık bedeli de ayda bin 650 liraya kiralanmış." diyen Türkyılmaz, şöyle devam etti:

"Mudanya'nın şu an en çok gelir getiren bu mülkü ayda yaklaşık 300 bin lira kazanç sağlarken bize kira getirisi bin 650 lira. O günkü her iki belediye aynı partiden olup kardeş kardeş protokol yapmışlar, sözleşme süresi de geçtiğimiz 15 Ekim'de doldu. Üç ay öncesinden BUDO'ya ihtarname çektik, 'düşünceniz nedir, gelin görüşelim' ama gelen olmadı. Biz fiyatını belirledik, kendilerine göndereceğiz. Uyarlarsa uyarlar, uymazlarsa tahliye edeceğiz. Orayı bin 650 liraya kullandırmayacağım. Oranın emsallerine göre aylık bedeli 70 bin lira olmalıdır."

Kimseyi mağdur etmeyeceklerini belirten Türkyılmaz, BUDO ve İDO iskelelerinin yerlerinin değişmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

"MEMNUNİYETİ ÜST SEVİYELERE ÇIKARTACAĞIZ"

47 mahallede 2680 kişiyle yüz yüze anket yapıldığını ve yüzde 90 oranında memnuniyet oranı çıktığını dile getiren Türkyılmaz, "Aday olmadan önce ve belediye başkanı olduktan sonra bu anket firmasıyla birçok kez çalıştım. Seçim öncesinde de yaptırdığımız anketler birebir doğru çıktı. Memnuniyet anketimiz dördüncü çalışmamız. Bir kez daha Mudanyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu oranı en üst seviyeye çıkartacağız. Ben kavga yapan, kavgayı seven bir insan değilim. Ama hak arama yolunda gerekirse bu canımı dahi veririm" ifadelerini kullandı. Yapılan ankette de en büyük sorunların Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan sahil projesi, ulaşım, trafik ve otopark olarak yansıdığını belirten Türkyılmaz, Büyükşehir Belediyesi'nin Mudanya'da görevlerini yapması gerektiğini söyledi.

SOSYAL MEDYA KARALAMALARINA SERT YANIT

Gerçekleştirdikleri basın toplantısının herkese açık olduğunu ve sosyal medya üzerinden çağrı yaptıklarını belirten Türkyılmaz, "Sosyal medyada masa başında bizleri eleştiren ve karalayanlar da keşke cesaretlerini toplayıp bu toplantıya katılsalardı. Ama cesaretleri yok. Onlara gereken dersi Mudanya halkım verecektir" dedi. "Eğer cesaretleri varsa hangi TV kanalı olursa olsun, her türlü sorularına cevap vereceğim" diyerek çağrıda bulunan Türkyılmaz, "Ben onların ne olduğunu da çok açık şekilde söylerim. Birçok kişinin bilmediği şeyleri anlatırım" dedi. "Hayri Türkyılmaz'dan önce, Hayri Türkyılmaz'dan sonra" etiketleriyle hakkında paylaşımlar yapıldığını da dile getiren Türkyılmaz, "Plan değişikliği yapılmış. Paylaştıkları planların ikisi de bizden önceki dönem mecliste alınan kararlardır. Bu arkadaşlar siyaset yapıyorlar ya, beni ve belediyemizi karalamadan önce araştırsınlar, kendilerini komik duruma düşürmesinler" diye konuştu.

YILDIZTEPE PROJESİ'NİN TEMELLERİ ATILIYOR

Toplantının son bölümünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türkyılmaz, hayata geçirecekleri projeler hakkında da bilgiler verdi. Yıldıztepe Projesi ile Bademli Doğal Yaşam Merkezi'nin bu yılsonuna kadar temellerini atmayı hedeflediklerini belirten Türkyılmaz, "Başladıktan bir yıl sonra Yıldıztepe Projemizi tamamlayacağız. Mudanya'nın cazibesini arttıracak bir proje olacak. Herkes bu projede kendinden bir şeyler bulacak" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR