Mudanya'da hafta sonu trafiğine önlem
Mudanya Belediyesi özellikle hafta sonları yaşanan trafik sorununa farklı çözüm yolları arıyor. Dolgu alanındaki Kapalı Pazar Yeri, Mudanya'ya en çok ziyaretçinin geldiği Pazar günü yerine Perşembe günleri hizmet verecek.
BURSA , 04 Mayıs 2019 Cumartesi, 14:03
Mudanya'da hafta sonu trafiğine önlem

Mudanya'da yaz aylarında özellikle hafta sonlarında yoğunlukla ulaşım sıkıntısı yaşanırken, Mudanya Belediyesi, trafik sorununu çözmek amacıyla yeni uygulamaları hayata geçirmeye başladı.

Ömerbey mahallesi İstasyon caddesi üzerinde bulunan ve ilçeye girişlerde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden olan pazarın günü, haftaiçine alındı. Dolgu alanındaki Kapalı Pazar Yeri, Mudanya'ya en çok ziyaretçinin geldiği Pazar günü yerine Perşembe günleri hizmet verecek. Nüfusu 90 bini aşan Mudanya'ya özellikle haftasonları giren araç sayısının trafik sıkışıklığına neden olduğunu belirten Başkan Türkyılmaz, "Trafik sorununa karşı farklı çözüm yolları bulmak zorundayız. Gerek ilçe sakinlerinin gerekse ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin sorun yaşamaması adına küçük dokunuşlara ihtiyacımız var. Trafiğin yoğun olduğu ana arterler üzerinde bulunan pazar yerleri nedeniyle karayolunun kapasitesinin düştüğü ve trafik akışının yavaşladığı görülmekte. Bu nedenle Pazar günü değil, hafta içi Perşembe günü kurulması kararı aldık. Haftasonu bu alanda bir yığılma olması nedeniyle araç kuyruğu Tepedevrent dediğimiz bölgeye kadar uzuyor. Bu sıkışıklığı önlemek adına bu uygulamayı başlattık. Öncelikle kararı olumlu karşılayan esnafımıza ve hemşehrilerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR