Muharrem İnce Suriye politikasını açıkladı
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, "Suriye ile ilgili politikamız net. 4 milyon Suriyeli Türkiye'de yaşıyor, Suriye'de büyükelçiliğimiz yok. ABD'nin Türkiye'de büyükelçisi yok. Böyle olmaz. Barışacağız " dedi.
GÜNDEM , 20 Mayıs 2018 Pazar, 15:38
Muharrem İnce Suriye politikasını açıkladı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Osmaniye mitinginde konuştu.

İnce özetle şunları söyledi;

"Bir medya grubu el değiştirdi. Ziraat Bankası 1 milyar dolar kredi verdi. Ziraat Bankası'nın medya ile ne işi var.

Polisiye tedbirlerle ekonomi yürümez. Ceza kesmekle ekonomi olmaz. Talimatla ekonomi olmaz. Yabancı gelmiyor zaten kaçtı gitti hepsi. MB Başkanını parti merkezine çağırırsan sana yatırımcı gelmez. Üniversiteleri bölün dediklerinde üniversiteleri bölüyorlarsa, Başakşehir maçına gidin dediklerinde maça gidiliyorsa böyle memleket yönetilmez.

Böyle devlet yönetimi olmaz. Hepinizin sorunlarını biliyorum. Emekli geçinemiyor. Ekibim hazır bu sorunları çözeceğiz. 3B ile çözeceğiz. Toplumu barıştıracağız. Örneğin, eğitimi rezil ettiler. Son 20 senede 10 bakan, 5 kez sınav sistemi değişti. Büyüyeceğiz. Ekonomik olarak büyüyeceğiz.

Suriyeliler'e 40 milyar dolar para harcadık o 40 milyar dolarla konut yapsak 2 milyon konut yapardık.

Suriye'nin toprak bütünlüğünü sağlayacağız. Suriye içinde ve dışıdan yaşayan herkesin katılacağı bir seçim isteyeceğiz. Suriye'de yeni bir anayasaya ihtiyaç var. Bunu sağlayacağız.

Bizim derdimiz savcaş değil, barıştırmak. Yazık oluyor bu ülkeye.

Çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlayacağız. Dünyadaki yeni meslekleri anlatacağız onlara. Standart meslekler değil, dünyada 4 yıl sonra 16 yeni meslek türeyecek. Geleceği okumaya çalışacağız."

Türkiye 155 milyar dolarlık ihracat, 250 milyar dolarlık ithalat yapıyor. 55 milyar dolar cari açık. Bu döngüyü kıracağız."

Kağıt üstünde bir zanginlik değil, hesaplama yöntemleri ile yaşanan bir zenginlik değil gerçek bir zenginlik yaratacağız.

Türkiye'yi akıl ve bilimle yöneteceğiz.

Kapatby ReklamStore

Dış politikayı ayak üstü demeçlerle, iç politika malzemesi olarak yönetmeceğiz.

Hedefimiz Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sokmak.

Gençlere her yıl 19 Mayıs ve 29 Ekim'de 500 lira gençlik bursu ödeyeceğiz. Her yıl 10 bin öğrenciyi yurt dışına göndereceğiz. Yurt sorunu kalmaycak. Tarikat yurtlarına mahkum kalmayacaksınız.

Çiftçilere sözümdür, çiftçiye mazot 3 lira olacak."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR