Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'dan şehrin dünü ve bugünü!
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, İHH tarafından düzenlenen söyleşi programında şehrin dününü ve bugününü anlattı.
BURSA , 08 Mart 2019 Cuma, 16:48
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan'dan şehrin dünü ve bugünü!

İHH Mustafakemalpaşa Temsilciliği'nin her ay bir konuşmacıyı misafir ettiği etkinliğin bu ayki konuğu Belediye Başkanı Sadi Kurtulan oldu. İHH Üst Kat Toplantı Salonu'ndaki programda 'Dünden Bugüne Mustafakemalpaşa' konulu bir sunum yapan Başkan Sadi Kurtulan, belediyecilik hizmetlerinden kültürel mirasa, tarımsal ekonomiden sanayi üretimine kadar merak edilenleri yanıtladı. Bursa İHH Teşkilat Başkanı Halil Asa, İHH Temsilcisi Yakup Uzun, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Kızılay Başkanı Mustafa Eren, Türkiye-Togo Kardeşlik Derneği yetkilileri ve İHH gönüllerinin katıldığı söyleşide konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Türkiye'nin din, dil, ırk ayrımı gözetmeden dünyanın birçok bölgesine ulaşan yardım eliyle mazlumların yanında olduğunu, İHH'nın da bu yardım zincirine her alanda katkı verdiğini kaydetti.

'ÜRETİME DÖNÜK YATIRIMLAR ARTTI'

Son yıllarda gerçekleştirilen yatırım ve hizmetlerle gözle görülür bir ilerleme sağlayan Mustafakemalpaşa'nın bölgesinde bir cazibe merkezi, bir bölge şehri olma yolunda istikrarlı ve önemli mesafeler kat ettiğini belirten Başkan Sadi Kurtulan, özellikle üretime dönük hizmetlerin ekonomik kalkınmaya değer kattığını belirtti. Mustafakemalpaşa'nın son 10 yılını anlatan Başkan Kurtulan; " OSB'de fabrika sayımız 35'e, istihdamımız 1200'e yükseldi. Mermer OSB'de kamulaştırma sorunlarını çözdük, bölgeye 70 dönümlük bir alan tahsis ettik. Et entegre tesisleri sayını arttırdık, bu alanda yatırımcılarımızın önünü açtık. Yeni hayvan pazarımızı, Güney Marmara'nın en büyük yatırımı olarak Mustafakemalpaşa'ya kazandırdık. Kırsal kesimin desteklenmesi için süt ve ürün toplama merkezlerini arttırdık, tohum ve yonca desteği ile 500 dönümlük 2-B arazisinin üreticilerimizin kullanımına sunduk " dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR