Mustafakemalpaşalılar çevre için etkinlikte buluştu
Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin temiz bir çevre için duyarlılık oluşturmak hedefiyle her yıl Haziran ayında düzenlediği Dünya Çevre Günü etkinlikleri, bu yıl da renkli aktivitelerle kutlandı.
BURSA , 11 Haziran 2019 Salı, 16:41
Mustafakemalpaşalılar çevre için etkinlikte buluştu

Çevre kirliliğine ve doğal kaynakların tükenebileceğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikler, 'Dünya Çevre Günü Yürüyüşü' ile başladı. Etibank Parkı'ndan başlayan yürüyüşe; Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman, U.Ü. Mustafakemalpaşa MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Öz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, TEMA Vakfı Temsilcisi Rasim Balaban, Temizlik İşleri Müdür Vekili Sedat Sevim, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli hizmet araçlarıyla birlikte katıldı. Renkli yürüyüşte öğrenciler taşıdıkları pankartlarla 'temiz çevre' mesajı verdi.

'İLK ETKEN İNSAN'

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Adnan Menderes Meydanı'ndaki törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir konuşma yapan Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman, doğayı kirleten ve ekolojik dengeyi bozan başlıca etkenin insan unsuru olduğuna dikkat çekti.

İnsan faaliyetleri sonucu ortaya çıkan sanayi atıkları, yakıtlarla artan gazlar, duman, petrol ve ilaç atıkları, plastik ürünler gibi birçok etkenin çevre kirliliğine neden olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Kocaman; " Çağımızın önde gelen sorunu global çevre kirliliğidir. Mavi bir gökyüzü, yemyeşil tabiatı ile insanlığa örnek teşkil edecek yaşanabilir çevre ve şehirlere sahip olmak için tüm toplumun ortak çalışmasına ihtiyaç vardır. Dünya Çevre Günü, tüm bu konuları bir kez daha gözden geçirmek ve kirliliğe karşı mücadele etmek için bir fırsattır " dedi.

ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE VURGUSU

Temizlik İşleri Müdür Vekili Sedat Sevim'de konuşmasında, Belediye Başkanlığı önderliğinde şehrin sağlıklı bir geleceğe kavuşması için çalışmalar sürdürdüklerini söylerken, son yıllarda artan bitkisel atık yağ toplama faaliyetlerini yaygınlaştıracaklarını kaydetti. Programa katılan 14 Eylül, Yunus Emre ve Şehit Hikmet Aktaş ilk ve ortaokulu öğrencilerinin çeşitli gösterilerine sahne olan etkinliklerde 'Çevre Andı' katılımcılarla birlikte okunarak temiz çevre mesajı verildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Kocaman törende çevre bilincinin sağlanmasına yönelik ortaya koydukları katılımcı yaklaşımlarından dolayı okullara çiçek takdim etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR