NATO zirvesi başladı! Erdoğan kritik görüşmeler yapacak
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin ettikten sonra ilk katıldığı uluslararası zirve, NATO Liderler Zirvesi oluyor.
GÜNDEM , 11 Temmuz 2018 Çarşamba, 14:36
NATO zirvesi başladı! Erdoğan kritik görüşmeler yapacak

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bugün başlayacak NATO Zirvesi birçok ilke sahne olacak. Brüksel'de, 11-12 Temmuz'da gerçekleştirilecek 'NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı' ilk kez NATO'nun yeni karargah binasında yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, yemin edip Cumhurbaşkanlığı Kabinesini kurduktan sonra ilk kez bir uluslararası zirveye katılıyor.

AKAR, MİLLİ SAVUNMA BAKANI OLARAK KATILIYOR

Buna göre daha önceki NATO zirvelerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral sıfatıyla katılan Hulusi Akar, bu yıl gerçekleşecek NATO zirvesinde Milli Savunma Bakanı olarak hazır bulunuyor.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler de Genelkurmay Başkanı sıfatıyla ilk kez NATO Zirvesi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heyetinde yer alıyor.

Erdoğan da bu kapsamda yeni sistemin ilk kabinesinden bazı isimlerle toplantı çerçevesinde temaslarda bulunacak, ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

ERDOĞAN, TRUMP İLE GÖRÜŞECEK

Söz konusu zirve kapsamında Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Theresa May başta olmak üzere birçok NATO ülkesinin lideriyle bir araya gelecek ve ikili görüşmeler yapacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR