Nilüfer Belediyesi 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı
Nilüfer Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.
BURSA , 30 Ağustos 2016 Salı, 17:38
Nilüfer Belediyesi 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Genel Başkan Yardımıcı Lale Karabıyık, Bursa milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışloğlu, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önce herkesin Zafer Bayramı'nı kutladı. Mustafa Bozbey, "30 Ağustos, bu topraklarda, emperyalizme karşı mücadelemizin taçlandığı gündür.

30 Ağustos, Birinci Dünya Savaşı sonundan beri devam etmekte olan işgallere, aşağılamalara, madden ve manen küçülmelere ve hatta hazin bir yok olma sürecine dur denilen gündür. Sömürgeci güçler, 30 Ağustos'ta zirve yapan vatan sevgisi karşında çaresiz ve aciz kalmışlardır. Demokrasi, bu toprakların vazgeçilmez değeridir. Özgürlüklere kesinlikle engel konulmamalıdır. İnsan haklarından asla taviz verilmemelidir. Cumhuriyet'in değerleri, Atatürk ilke ve devrimleri canımız pahasına sonsuza dek savunulacaktır" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık da, 30 Ağustos 1922'de özürlüğe inanan bir millet ve milletine inanan bir liderin zafer destanı yazdığını belirtti. Karabıyık "Bu destan sadece ülke sınırları içinde değil dünyaya örnek oldu ve dünyada yeni bir çağın başlangıcını sağladı" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR