Nilüfer Belediyesi deneyimlerini paylaştı
Bu yıl sekizincisi düzenlenen ”Eğitimde Edebiyat Semineri”ne katılan Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, 2013 yılında gerçekleştirdiği “Liselerle Yakın Okuma Atölyesi” tecrübelerini paylaştı.
BURSA , 13 Mart 2015 Cuma, 12:04
Nilüfer Belediyesi deneyimlerini paylaştı
Yaklaşık 80 bin kitaplık koleksiyonuyla bir edebiyat hazinesi barındıran Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, kitap paylaşımı, internet erişimi, süreli yayınları ve ödünç kitap alışverişi gibi yaygın kütüphane hizmetleri vermenin yanı sıra ‘yaşayan bir yer’ sloganına uygun olarak gerçekleştirdiği faaliyetlerle de dikkat çekiyor. Günışığı Kitaplığı’nın düzenlediği 8. Eğitimde Edebiyat Semineri’ne Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri de katıldı.

Günışığı Kitaplığı Eğitimde Edebiyat Seminerleri’ne katılanlara edebiyat, felsefe ve sanat konularında kuramsal altyapı kazandırılıyor. Uygulama örneklerinde bu yıl ilk kez kütüphanelerin sunumlarına yer verildi. Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nin ‘2013 Yılı Yazarı Sabahattin Ali’ faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği “Liselerle Yakın Okuma Atölyesi” deneyimlerini Kütüphane Koordinatörü Zeynep Terzioğlu katılımcılarla paylaştı. Seminerde soruları da cevaplayan Terzioğlu, farklı kütüphane çalışmaları ile de seminere katılanları bilgilendirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR