Nilüfer Belediyesi GESK'ten 37 madalya ve bir Türkiye rekoru
Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Bursa'da gerçekleşen IPC onaylı Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda 19 altın, 13 gümüş, 5 bronz madalya kazandı.
BURSA'DA SPOR , 20 Nisan 2018 Cuma, 10:54
Nilüfer Belediyesi GESK'ten 37 madalya ve bir Türkiye rekoru

Şampiyonada Hakan Cira da, 23 saniyenin altında koşarak Türkiye rekoru kırdı.

Elde ettiği başarılarla dikkat çeken Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (GESK), yine bir rekor kırdı. 300'e yakın sporcunun katıldığı ve Bursa'da yapılan IPC onaylı Atletizm Türkiye Şampiyonası'na katılan Nilüfer Belediyesi GESK, aldığı madalyalarla gururlandırdı.
Şampiyonada Nilüfer Belediyesi GESK atletleri, toplam 19 altın, 13 gümüş, 5 bronz madalya kazandı. Nilüfer'e toplam 37 madalya getiren Nilüfer Belediyesi GESK sporcuları, başarılarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Hakan Cira'dan Türkiye rekoru
Nilüfer Belediyesi GESK'in milli atleti Hakan Cira da Türkiye'de görme engelliler arasında bir ilke imza atarak 23 saniyenin altında koştu. Cira, 22.95'lik derecesi ile kendisine ait 23.18'lik Türkiye rekorunu geliştirmiş oldu. Hakan Cira bu derecesiyle Avrupa'da ikinci, dünya sıralamasında üçüncü sıraya yükseldi.

Şampiyonada, geçirdiği ameliyat sonrası tekrar pistlere dönen başarılı atlet Suat Öner de madalya alarak herkesi sevindirdi.
Sporcuları kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Nilüfer Belediyesi GESK katıldığı bütün şampiyonalarda madalyalar alarak bizleri gururlandırıyor. Sporcularımızı tek tek kutluyorum. Türkiye'ye örnek olacak başarılar elde ediyorlar ve ben inanıyorum ki sporcularımız bu azimle daha da büyük başarılara imza atacaklar" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR