Nilüfer Belediyesi'nden eğitime bir katkı daha
Nilüfer Belediyesi, Zekai Gümüşdiş Ortaokulu’na kazandırdığı çok amaçlı salonu törenle hizmete açtı.
BURSA , 25 Mart 2015 Çarşamba, 10:12
Nilüfer Belediyesi'nden eğitime bir katkı daha
Çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için okullara destek veren Nilüfer Belediyesi, bu defa bir okulun salon eksiğini giderdi. Konak Mahallesi’nde Zekai Gümüşdiş Ortaokulu’nun salon ihtiyacı üzerine Nilüfer Belediyesi okula bir salon kazandırdı. Çok amaçlı salon törenle hizmete açıldı.

Eğitime büyük destek verdiklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Eğitime verdiğimiz destekler her yıl bütçemizde önemli bir paya sahip. Yıllardır milyonlarca lirayı, çocuklarımızın daha modern koşullarda eğitim yapabilmesi için gözümüzü kırpmadan harcıyoruz” dedi.

Bursa’da bir ilke imza atarak okullara yardımcı personel verdiklerini belirten Bozbey, “Okullara yardımcı personel uygulamamızı iki dönemdir, 160 personelimizle sürdürüyoruz. Bu konuda Okul Aile Birliklerinden, velilerden çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Bizim bu uygulamamız, pek çok projemiz gibi diğer belediyelere de örnek oldu. Vahide Aktuğ, Nedim Öztan, Nilüfer Anaokulu gibi pek çok okulumuzun çok amaçlı salon, trafik pisti, ek derslik ihtiyacı gibi taleplerini hızla karşıladık. Gelen talepleri karşılamaya devam ediyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin 3,5 milyon lira harcayarak yaptırdığı Barış Anadolu Lisesi’nden de bahseden Bozbey, “Bu okul bizim için çok önemliydi, ama ne yazık ki bu okula ismimizi yazdırmak şu ana kadar mümkün olamadı. Bu konuda yetkililere sitemlerimizi de iletmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

2014 yılında eğitime 7 milyon lira harcadıklarının altını çizen Başkan Bozbey, “Bu katkının karşılığında tek beklediğimiz, adımızın anılması. İnanıyorum ki, sizler, bu çok amaçlı salonla Nilüfer Belediyesi’nin adını yaşatacak, gelecek kuşaklara da kurumumuzun bilgiye, eğitime verdiği desteği, önemi aktaracaksınız. Bütçemiz arttıkça eğitime desteğimiz de artacaktır” şeklinde konuştu.
Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu da yerel yönetimlerin eğitime katkısının önemine işaret ederek, “Nilüfer Belediyesi’nin de eğitime verdiği büyük önemi ve desteği de biliyoruz. Nilüfer Belediyesi’ne, yerel yönetimlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek Nilüfer Belediyesi Zekai Gümüşdiş Çok Amaçlı Salonu’nu hizmete açtı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR