Nilüfer'de örnek iş yerleri çoğalıyor
Nilüfer Belediyesi'nin 2003 yılında başlattığı 'örnek iş yeri' uygulamasında birçok işletme kalitesini tescilledi.
BURSA , 22 Şubat 2017 Çarşamba, 19:45
Nilüfer'de örnek iş yerleri çoğalıyor

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile yapılan hijyen denetimlerinde sürekli uygun raporu alan gıda işyerlerine örnek iş yeri belgesi ve flama veriliyor. Bugüne kadar 18 işletmenin belge aldığı proje kapsamında 2014 yılından bu yana da berber, kuaför ve güzellik salonlarına da flama ve "altınmakas örnek iş yeri" belgesi verilmeye başlandı. Bu kategoride de bugüne kadar 2 işletme hijyenik koşulları karşılayarak belge almaya hak kazandı.

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, 2017 yılında da işletmelerden gelen başvuruları değerlendiriyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda hak eden firmalara belgeleri verilerek kaliteleri tescillenecek. Ekipler her yıl giderek artan örnek iş yeri sayısına 2017 yılında en az 5 işletmeyi daha eklemeyi hedefliyor.

Bugüne kadar belge ve flama almaya hak kazanan işletmeleri kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "2003 yılından bu yana devam eden proje kapsamında Nilüfer sınırları içerisinde faaliyet gösteren birçok işletme örnek iş yeri belgesi ve flama almak için başvuru yaptı. Ekiplerimiz belge almaya hak kazanan işletmeleri belirledi. İnsan sağlığı ve hijyen çok önemli" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR