Nusaybin'den acı haber... Yaralı asker şehit oldu
Mardin Nusaybin'de PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Karaman, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde şehit oldu.
GÜNDEM , 13 Nisan 2016 Çarşamba, 08:27
Nusaybin'den acı haber... Yaralı asker şehit oldu
Mardin'in  Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan  Jandarma Uzman Onbaşı  Mustafa Karaman, tedavi gördüğü  Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit oldu.

ŞEHİT SAYISI 5'E YÜKSELDİ

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarda dün  Şırnak'ta Uzman Çavuş  CihangirCan,  Dağlıca'da  Piyade Üsteğmen Onur İlkhan ve  Nusaybin'de Kadir Demiryürek ile Tevfik Gençleşen şehit olmuştu.  Jandarma Uzman Onbaşı  Mustafa Karaman'ın hastanede hayatını kaybetmesinin ardından şehit sayısı 5'e yükseldi.

4 GÜNDÜR GATA'DA TEDAVİ GÖRÜYORDU

Alınan bilgiye göre,  Mardin'in  Nusaybin ilçesinin Dicle Mahallesi'nde, teröristlerin yakalanması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, açılan çukurların kapatılması ve kurulan barikatların kaldırılması için  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca  14 Mart'ta başlatılan operasyonda yaralanan ve 4 gündür GATA'da tedavi gören  Jandarma Uzman Onbaşı  Mustafa Karaman, kurtarılamadı.

NAAŞI, MEMLEKETİ ÇORUM'A GÖNDERİLECEK

Şehit askerin naaşının, sabah GATA'da düzenlenecek törenin ardından memleketi  Çorum'a gönderileceği bildirildi.

ACI HABERİ ALAN AİLE ANKARA'YA GİTTİ

Bu arada şehidin,  Çorum'un  Sungurlu ilçesinde yaşayan ailesinin acı haberin ardından  Ankara'ya gittiği öğrenildi.

"GÜN, MUSTAFA'MIZA SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR"

Şehidin ailesiyle  Ankara'ya giden  Sungurlu Belediye Başkanı  Abdulkadir Şahiner, AA muhabirine, üzüntülerinin çok büyük olduğunu söyledi. Şehit  Jandarma Uzman Onbaşı  Karaman'ın cenazesinin, GATA'da düzenlenecek törenin ardından  Sungurlu'ya getirileceğini ifade eden Şahiner, "Cenaze töreni öğle ya da ikindi namazından sonra yapılacak. Belediye olarak bu şekilde hazırlıklara başladık. Gün Mustafa'mıza sahip çıkma günüdür. Şehidimize son görevimizi en iyi şekilde yapacağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR