O kadın bakana tepki yağdı
Norveç'in Göçmen Bakanı Sylvi Listhaug, sığınmacıların yaşadığı tecrübeyi anlamak için sugeçirmez kıyafetle denize atladı ve kurtarılmayı bekledi. Bu dakikaları sosyal medyadan paylaşan Bakan'a tepki yağdı.
DÜNYA , 21 Nisan 2016 Perşembe, 16:02
O kadın bakana tepki yağdı
Yunanistan'ın Midilli adasını ziyaret eden Norveç Göçmenlik Bakanı Sylvi Listhaug, girdiği denizde Türkiye’den botlarla Ege Denizi'ni aşmayı hedefleyen mülteciler gibi kurtarılmayı bekledi. Ancak bakanın paylaştığı fotoğraf sosyal medyada tepki topladı. Bakan, birkaç dakika denizde kaldıktan sonra Norveçli güvenlik ekipleri tarafından kurtarılarak karaya çıkarıldı. Bakan, yaşadığı tecrübeyi sosyal medya hesabında 'çok özel' sözleriyle tanımladı.

'MÜLTECİLERİ AŞAĞILADI'

Sosyal medyadaki yorumcular ise bakanın bu hareketini eleştirdi. Bakanın Facebooksayfasındaki haberine bir yorumcu 'inanılmaz şekilde kötü bir yargılama ve mültecileri aşağılama' ifadelerini kullandı.

Twitter kullanıcıları ise Norveçli bakanın söz konusu hareketini 'utanç verici' ve 'utanmaz' olarak yorumladı. Bakan Midilli ziyaretinde AB-Türkiye arasında imzalanan göçmenlik anlaşması uyarınca yaptırılan kampları ziyaret etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR