O pozisyonun sırrı ortaya çıktı! Tüm suç kameranın
Fenerbahçe-Galatasaray maçında Burak Yılmaz'ın kaleci Volkan'ın üzerinden aşırtığı topun 'neden havada sekiyormuş gibi' göründüğünün sebebi ortaya çıktı.
SPOR , 10 Mart 2015 Salı, 14:16
O pozisyonun sırrı ortaya çıktı! Tüm suç kameranın
Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde en çok konuşulan pozisyonlarından biri, Burak Yılmaz'ın aşırtma vuruşu oldu. Sarı-kırmızılı futbolcunun şutunda 'topun havada sektiği' iddia edilirken, olayın göz yanılması olduğu anlaşıldı.

Yayıncı kuruluşun tüm açılardan göstermesine rağmen Burak Yılmaz'ın Volkan Demirel'le karşı karşıya kaldığı pozisyonda aşırtma vuruşunda, 'topun havada sektiği' tartışmaları dinmedi.

AHMET ÇAKAR: BUNDAN SONRA O STADIN ADI 'PERİLİ STADYUM'

Hatta Beyaz TV yorumcusu Ahmet Çakar, söz konusu pozisyonla ilgili, "Tekrar tekrar izledim. Bundan sonra o stadın adı Şükrü Saracoğlu, Kadıköy ya da değişirse Lefter Stadı falan değil 'Perili Stadyum'dur. Top resmen havada sekiyor. Hiç böyle şeylere inanmam. Ama topun bu şekilde havada sekmesine anlam veremiyorum" dedi.

KAMERA HAREKETİ HERKESİ YANILTMIŞ

Yıllarca naklen yayın sektöründe çalışan uzmanlar, "Kale arkalarında geniş açılı, hareketli jimmy jip kamerası kullanılıyor. Kamera hareket halindeyken, top kadrajdan çıkarken yeniden odaklandığı sırada böyle bir yanılgı oluşuyor. Arkadaki fon, topun çizgileri algıyı tetikliyor. Pilot kameralarından olay açık. Yükselme söz konusu değil" ifadelerini kullandılar. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR