Oğluna gelen mesajı görünce şok oldu
Diyarbakır'da 33 yaşındaki bir şahıs, sosyal medya üzerinden yazıştığı 11 yaşındaki oğlunun cinsel istismarda bulunmak üzere buluşmak istedi. Oğlunun hesabını karıştırırken gördükleri karşısında şoka giren baba, yazışmayı sürdürerek buluşma ayarladı. Şahıs, çocuk yerine babasının geldiğini görünce kaçtı.
GÜNDEM , 26 Şubat 2017 Pazar, 11:34
Oğluna gelen mesajı görünce şok oldu

Olay, dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 35 yaşındaki Sadık Ö., bir hafta önce 11 yaşındaki oğlunun sosyal medya hesaplarını incelerken 33 yaşındaki M.A.'dan gelen mesajları gördüğünde şoka girdi. Oğlunun hesabı üzerinden oğluymuş gibi yazışmayı sürdüren baba Sadık Ö., dün M.A. ile buluşmak için sözleşti. Konuşmada üç kez yer değiştiren M.A., dördüncü adreste B.Ö. yerine babasının geldiğini görünce bankalara para taşıma işinde kullanılan zırhlı bir araca binerek kaçtı. M.A., olay yerinden kaçarken 3 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

"ÇOCUĞUMA CİNSEL TACİZDE BULUNACAKTI, BELKİ DE ÖLDÜRECEKTİ"

Yaşadıkları ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan baba Sadık Ö., oğlunun telefonundan sosyal medya hesaplarını incelediğini ve bir mesajın kendisinin dikkatini çektiğini söyledi. Çocuğunun mesajlarını kontrol ettiğinde gördükleri karşısında şoka girdiğini belirten Sadık Ö., "Mesajları kontrol ettiğimde 'Senden çok hoşlandım, çok güzelsin' gibi mesajlar gelmiş. Bende oğlumun yerine geçerek mesaj attım, 'Nasıl hoşlandın' gibi. Öyle mesajlar atmaya başladı ki 'Bana dürüst olursan ben de sana dürüst olacağım', 'Ben sana para vereceğim' tarzında mesajlar attı. Ben de bugün benim çocuğuma yapmışsa, yarın başkasının çocuğuna da yapar düşüncesiyle hareket ettim ve plan kurdum. Oğlumun adıyla kendim mesaj atıyordum. Arkadaşlarımızla planı kurduk, kapıyı açtık, çocuk inmeden onu yakalamaya çalıştık. Bankalara para dağıtan bir güvenlik şirketinin personeliymiş. Verilen arabayla benim çocuğumu kaçırıp cinsel tacizde bulunacaktı, belki de öldürecekti" dedi.

"BENİM OĞLUMA BUNLARI YAPIYORSA KENDİ ÇOCUĞUNA DA YAPIYORDUR"

Yaptıkları plana rağmen şahsı yakalayamadıklarını aktaran Sadık Ö., "Zırhlı araçla kaçınca arkadaşlarımıza çarptı, kırmızı ışıkta geçti. Emniyete gidip şikayette bulunduk. Tacizci evli, 3 çocuğu var. Ben ailelere şunu söylemek istiyorum, erkek kız fark etmiyor çocuğunuzun muhakkak sosyal medya hesaplarını takip edin. Mesajları takip edin, elinizden geldiği kadar çocuklarınıza sahip çıkın" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR