Öğrencilerin yaktığı ders notları yangın çıkardı
Sivas'ta üniversite öğrencilerinin şöminede ders notlarını yakarak dışarı çıkması nedeniyle çatıya sıçrayan alevler 3 dairenin teras katında hasara neden oldu.
GÜNDEM , 20 Haziran 2016 Pazartesi, 07:47
Öğrencilerin yaktığı ders notları yangın çıkardı
Olay, saat 23.00 sıralarında Pulur Mahallesi Hilal Sokak'ta meydana geldi. Tokgöz Apartmanı'nın teras katında kiracı olarak oturan üniversite öğrencileri Kamuran Zığarlı ve Fevzi Yalçın, okullarının bitmesi nedeniyle iftardan sonra şöminede ders notlarını yaktı. Kağıtların söndüğünü düşünen öğrenciler daha sonra dışarı çıktı. Ancak şömine bacasının kapalı olması nedeniyle alevler dışarı sıçrayarak teras katın ahşap çatısını tutuşturdu. Çatıdaki alevleri gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Alevler ise bu sırada rüzgarın etkisiyle aynı apartmanın yan bloklarına sıçradı. 

Kısa sürede olay yerine gelen Sivas Belediyesi'ne ati itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren müdahalesiyle söndürülürken Ümit Bağ, Ramazan Sarıgül ve Serdar Yeşilkaya'ya ait teras katları ile bazı apartman daireleri hasar gördü. Dairesi zarar görenlerden Ramazan Sarıgül, "Öğrenciler bugün sınavları bittikten sonra ders notlarını yakmışlar, yangın oradan çıkmış. Bir sürü kağıt alev almış, oradan çatıya sıçramış. Evde ders notu mu yakılır? Benim evime de sıçradı, çatı komple yandı. Burada 3 tane dubleks ev var. Evlerimiz hasar gördü. Şikayetçi olacağız" dedi. Öğrenciler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR