Öğrenciyi cezalandıran müdür bakın kim çıktı!
Önceki günkü törenlerde Öğretmenler Günü'ne yakışmayan bir görüntü Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Kocaeli Kartepe'de Suadiye Barbaros İlkokulu'nun müdürü, hiperaktif bir çocuğu baş edemedikleri gerekçesiyle cezalandırarak tören boyunca beton zeminde oturttu. Müdür Adem Gürsel, 2016'nın ocak ayında da görev yaptığı Akmeşe İlkokulu'ndan yolun karşısında bulunan evine çektiği kalorifer hattıyla gündeme gelmişti.
GÜNDEM , 26 Kasım 2017 Pazar, 07:08
Öğrenciyi cezalandıran müdür bakın kim çıktı!

Haberin detayları şöyle:

SUÇU: HİPERAKTİF

Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki Suadiye Barbaros İlkokulu'nda kutlama sırasında okul müdürü Adem Gürsel hiperaktif olan bir öğrenciye yaramazlık yaptığı gerekçesiyle sinirlendi ve sırada duran öğrencilerin önünde beton zemine oturttu. Dahası tören boyunca yerden kalkmamasını tembihledi. Etkinlik sırasında okul bahçesinin etrafında bulunan veliler görüntü çekerken, bir yandan da bu cezalandırmaya tepki gösterdi. Bir kadın veli, "Çok yanlış, orada öyle hepsinin içinde oturtulması çok yanlış. Haydi müdüroturtuyor, öğretmenler kaldırabilir. Psikolojisini düşünsene, ne olursa olsun o çocuk" derken, bir veli, "Öğretmenler müdahale edebilir ama?", diğer bir veli ise "Banka oturtursun, yere oturtmak ne demek? Karnı ağrır" diyerek tepki gösterdi. Tepki çeken görüntünün paylaşılmasının ardından okul müdürüne sosyal medyadan da büyük tepki yağdı. Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını, soruşturmanın tamamlanmasının ardından gerekli adımları atacaklarını söyledi.

SABIRLI OLUN

Uzmanlar, hiperaktif çocukların, diğer çocuklara göre kurala daha fazla karşı koyma eğiliminde olduklarına dikkat çekerek, bu durumda ceza uygulanmaması ya da karşılıklı güç mücadelesine girilmemesi konusunda uyarıyor. Uzmanlar, hiperaktif çocuğa yaklaşımda sabırlı, ısrarlı ve yaratıcı disiplin uygulamalarının çocuğun davranışlarında kontrolü sağlayacağını söylüyor.

OKULDAN, YOLUN KARŞISINDAKİ EVİNE KALORİFER HATTI ÇEKMİŞTİ

ÖĞRENCİSİNİ diğer öğrenci ve öğretmenlerin gözü önünde ve o soğukta beton zemine oturtarak cezalandıran müdür Adem Gürsel, 2016'nın ocak ayında da görev yaptığı Akmeşe İlkokulu'ndan yolun karşısında bulunan evine çektiği kalorifer hattıyla gündeme gelmişti. Okul ve evin bulunduğu alanda inceleme yapılarak, okul ile ev arasındaki yolun altından kalorifer borularının geçirildiği tespit edilince sistem kapatılmıştı. Okul müdürü Gürsel hakkında soruşturma açılıp, görevden el çektirilmişti

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR