Öğretmene sağlıkçıya müjde!
Meclis Genel Kurulu'nda torba teklif görüşmeleri sürüyor. Kabul edilen maddelere göre; sağlık personelinin nöbet ücretleri yüzde 50 oranında artırıldı. Öğretmenlerin de ek ders ücretleri yüzde 100'e varan oranda zamlandı.
EKONOMİ , 20 Mart 2015 Cuma, 08:18
Öğretmene sağlıkçıya müjde!
İşte torbadaki bazı düzenlemeler: 

Yataklı tedavi kurumları, seyyar hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde haftalık çalışma süresi dışında normal, acil veya branş nöbeti tutarak, bu nöbet karşılığında kurumunca izin kullanmasına müsaade edilmeyen memurlar ile sözleşmeli personele ödenecek nöbet ücreti yüzde 50 oranında artırıldı. 

Ek ders ücretleri; özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek. 

Lisans mezunu ebeler, meslekleriyle ilgili lisansüstü eğitim alarak uzmanlaştıktan ve diplomaları Sağlık Bakanlığı'nca tescil edildikten sonra 'uzman ebe' olarak çalışacak. Ebeler meslekleriyle ilgili olan özellik arz eden birim ve alanlarda belirlenecek esaslar çerçevesinde yetki belgesi alacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR