Önce vurdu sonra tehdit etti
Konya'da 5 gün içinde iki kişiyi vuran şüpheliler, polislerin kovalamacası sonucu yakalandı.
GÜNDEM , 19 Mayıs 2012 Cumartesi, 12:20
Önce vurdu sonra tehdit etti
Şahısları vururken güvenlik kamerası tarafından görüntülenen şüpheliler bu kez de, "Öleceksiniz" diye seslendi.


Olaylar, merkez Karatay ilçesi Eski Garaj yakınlarında meydana gelmişti. İlk olayda, Fatih Kiraz, Metin Ç. tarafından tabanca ile vuruldu. Fatih Kiraz'ın yaralı olarak yürürken görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı. İkinci olayda ise Yusuf E, yine aynı yerde kovaladığı Mehmet Yaz'ı petrol istasyonunun önünde tabanca ile ateş ederek yaralamıştı. Petrol istasyonunun güvenlik kamerası da Yusuf E'nin, Mehmet Yaz'ı vurma anını saniye saniye kaydetti. Olayda bir petrol istasyonu görevlisi de yaralanmıştı.

Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olaydan sonra kaçan arkadaşlar Yusuf E. ve Metin Ç'yi yakalamak için çalışmalara başladı. İki arkadaşın otomobil kiraladığını öğrenen polis, harekete geçti. Yakalanacağını anlayan iki şüpheli şehir merkezinde kiralık araçla kaçmaya başladı. Yaklaşık yarım saat süren kovalamaca sonrasında şüpheliler aracı Bedir Mahallesi'nde bir siteye park ederek yaya olarak kaçmaya devam etti. Şüphelilerin peşini bırakmayan Cinayet Büro Amirliği ekipleri Eski Sanayi içerisinde şüphelileri kıstırarak yakaladı.

Yakalanan şüphelilerden Metin Ç'nin üzerinden her iki olayda kullanıldığı iddia edilen ruhsatsız tabanca çıktı. Şüpheliler gözaltına alınarak sağlık kontrolü için Konya Numune Hastanesi'ne götürüldü. Hastanede şüphelilerden Metin Ç, "Namus davası, aklın varsa buradan gidersin. Sen öleceksin" diye tehditler savurdu. Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, vurdukları şahıslar ile aralarında geçmişe dayanan bir husumet olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR