Orgenerel Akar'dan flaş açıklama!
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın Irak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Ganimi ile görüşmesinde, IKBY'nin 25 Eylül'de düzenleyeceğini açıkladığı gayrimeşru referandum başta olmak üzere bölgenin güvenliği ve istikrarını tehdit eden gelişmelerin ele alındığı belirtildi.
GÜNDEM , 23 Eylül 2017 Cumartesi, 18:17
Orgenerel Akar'dan flaş açıklama!

Görüşmede DEAŞ ve PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile ortak mücadele kararlılığı ve Irak'ın toprak bütünlüğü ile siyasi birliğinin muhafaza edilmesinin öneminin bir kez daha vurgulandığı bildirildi. Genelkurmay'ın interner sitesinde yapılan açıklamada ziyaret kapsamında heyetler arası görüşmelerde ele alınan konular şöyle özetlendi:

IKYY'nin 25 Eylül 2017 tarihinde düzenleyeceğini açıkladığı gayri meşru referandum başta olmak üzere bölgenin güvenliği ve istikrarını tehdit eden gelişmeler.

Bölgenin güvenliği ve istikrarının korunmasına yönelik işbirliği alanları.

Hudut güvenliği kapsamında mevcut işbirliğinin etkin şekilde sürdürülmesi konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Ayrıc DEAŞ ve PKK başta olmak üzere tüm terör örgütleri ile ortak mücadele kararlılığı ve Irak'ın toprak bütünlüğü ile siyasi birliğinin muhafaza edilmesinin önemi bir kez daha vurgulanmıştır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR