Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, projelerine devam ediyor...
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçe ekonomisinin canlanması için çeşitli projeler üretmeye devam ediyor.
BURSA , 01 Eylül 2018 Cumartesi, 15:53
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, projelerine devam ediyor...

Yöre kadınlarının istihdamına önem veren Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, kurulmasına destek verdiği Orhaneli Üreten Kadınlar Kooperatifi üyelerini üretim yerlerinde ziyaret etti. Belediye tarafından oluşturulan seralarda biberden domatese, fasulyeden kavun ve karpuza kadar çok sayıda meyve sebze üreten kadınlar, BEBKA desteğiyle kurulan Paketleme Tesisinde ambalajlayarak, satışa hazır hale getiriyor. Turşudan salçaya, reçelden çeşitli konservelere kadar geniş bir yelpazedeki ürünler ambalajlanıp, paketlenerek, Orhaneli Belediyesi tarafından alınan 'Orhanili' markasıyla çeşitli pazarlara sunuluyor.

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, seralarda üretim yapan kadınları ziyaret ederek, çalışmalarına destek verdi. Başkan Tatlıoğlu, "Yöremizin kadınları çok çalışkandır. Kendileriyle her zaman gurur duyuyoruz. Kadınlarımız üretiyor biz de onlar için bu ürünleri 'Orhanili' markasıyla satıyoruz. Yöre kadınları hem aile bütçesine hem de ilçe ekonomisine ciddi katkı sunuyorlar. Belediye olarak onları desteklemeye her zaman devam edeceğiz" dedi.

Başkan Tatlıoğlu, yöre kadınlarının ürettikleri ve tamamen organik olan bu ürünlerin yanı sıra evde yaptıkları tarhana, bulgur ve köy ekmeklerini de ayrıca Sadağı Kanyonu'ndaki tesiste de satışa sunduklarını sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR