Oscar ödülleri sahiplerini buldu
Sinema dünyasının en prestijli ödülü "Oscar" sahiplerini buldu.
MAGAZİN , 05 Mart 2018 Pazartesi, 08:35
Oscar ödülleri sahiplerini buldu

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929 yılında Los Angeles'ta verilmeye başlanan ve bu yıl 90'ıncısı düzenlenen Akademi Ödülleri (Oscar), Los Angeles'taki Dolby Theatre'da komedyen Jimmy Kimmel'ın sunduğu törende sahiplerine verildi. "En İyi Film" ödülünü "The Shape of Water", "En İyi Yönetmen Ödülü"nü de The Shape of Water'ı yöneten Guillermo del Toro kazandı. "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri), "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne ise Gary Oldman (Darkest Hour) layık görüldü.

13 dalda aday gösterilen The Shape of Water 4 ödül kazanırken, 8 dalda aday gösterilen Dunkirk ise 3 ödül aldı.

90. Oscar Ödülleri'nin kazananları şöyle:

-En İyi Film-

Kazanan:

The Shape of Water

Diğer Adaylar:

Call me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

-En İyi Yönetmen-

Kazanan:

Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Diğer Adaylar:

Christopher Nolan (Dunkirk)

Jordan Peele (Get Out)

Greta Gerwig (Lady Bird)

Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

-En İyi Kadın Oyuncu-

Kazanan:

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer Adaylar:

Sally Hawkins (The Shape of Water)

Margot Robbie (I, Tonya)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

Meryl Streep (The Post)

-En İyi Erkek Oyuncu-

Kazanan:

Gary Oldman (Darkest Hour)

Diğer Adaylar:

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)

Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)

Daniel Kaluuya (Get Out)

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu-

Kazanan:

Allison Janney (I, Tonya)

Diğer Adaylar:

Mary J. Blige (Mudbound)

Lesley Manville (Phantom Thread)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Octovia Spencer (The Shape of Water)

-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu-

Kazanan:

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer Adaylar:

William Defoe (Florida Project)

Christopher Plummer (All the Money in The World)

Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Richard Jenkins (The Shape of Water)

-En İyi Özgün Senaryo-

Kazanan:

Get Out (Jordan Peele)

Diğer Adaylar:

The Big Sick

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

-En İyi Uyarlama Senaryo-

Kazanan:

Call Me By Your Name (James Ivory)

Diğer Adaylar:

The Disaster Artist

Logan

Molly's Game

Mudbound

-En İyi Animasyon Filmi-

Kazanan:

Coco

Diğer Adaylar:

The Boss Baby

The Breadwinner

Ferdinand

Loving Vincent

-Yabancı Dilde En İyi Film-

Kazanan:

A Fantastic Woman (Şili)

Diğer Adaylar:

The Insult

Loveless

On Body and Soul

5- The Square

-En İyi Belgesel Film-

Kazanan:

Icarus

Diğer Adaylar:

Abacus: Small Enough to Jail

Faces Places

Last Men In Aleppo

Strong Island

-En İyi Kısa Belgesel-

Kazanan:

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Diğer Adaylar:

Edith+Eddie

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

-En İyi Canlı Aksiyon Kısa Film-

Kazanan:

The Silent Child

Diğer Adaylar:

Dekalb Elementary

The Eleven O'Clock

My Nephew Emmett

Watu Wote / All of us

-En İyi Animasyon Kısa Film-

Kazanan:

Dear Basketball

Diğer Adaylar:

Negative Space

Garden Party

Lou

Revolting Rhymes

-En İyi Film Müziği-

Kazanan:

The Shape of Water

Diğer Adaylar:

Dunkirk

Phantom Thread

Star Wars the Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

-En İyi Özgün Şarkı-

Kazanan:

Remember Me (Coco)

Diğer Adaylar:

Mighty River (Mudbound)

Mystery of Love (Call Me By Your Name)

Stand up for Something (Marshall)

This is Me (The Greatest Snowman)

-En İyi Ses Kurgusu-

Kazanan:

Dunkirk

Diğer Adaylar:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Shape of Water

Star Wars Last Jedi

-En İyi Ses Miksajı-

Kazanan:

Dunkirk

Diğer Adaylar:

Baby Driver

Blade Runner 2049

Shape of Water

Star Wars: Last Jedi

-En İyi Yapım Tasarımı-

Kazanan:

The Shape of Water

Diğer Adaylar:

Beauty and Beast

Blade Runner

Darkest Hour

Dunkirk

En İyi Görüntü Yönetimi-

Kazanan:

Blade Runner 2049

Diğer Adaylar:

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

Shape of Water

-En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı-

Kazanan:

Darkest Hour

Diğer Adaylar:

Victoria & Abdul

Wonder

-En İyi Kostüm Tasarımı-

Kazanan:

Phantom Thread

Diğer Adaylar:

Beauty and The Beast

Darkest Hour

The Shape of Water

Victoria & Abdul

-En İyi Film Kurgusu-

Kazanan:

Dunkirk

Diğer Adaylar:

Baby Driver

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

-En İyi Görsel Efekt-

Kazanan:

Blade Runner 2049

Diğer Adaylar:

Guardians of The Galaxy Vol. 2

Star Wars The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

Kong: Skull Island

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR