Osmangazi başarılarını ödülle taçlandırıyor
Tarihi ve kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılması için birçok başarılı projeye imza atan Osmangazi Belediyesi, bu çalışmalarını aldığı ödüllerle taçlandırıyor. 
BURSA , 22 Kasım 2016 Salı, 19:39
Osmangazi başarılarını ödülle taçlandırıyor
Tarihi Kentler Birliği tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen yarışmaya 47 belediyeden 83 proje katıldı. Yarışmaya Maksem Müze Evi ve Somuncu Baba Evi ile katılan Osmangazi Belediyesi, her iki projesiyle de ‘Süreklilik Ödülü’ne layık görüldü. Antalya Expo Center'da düzenlenen Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı'nda düzenlenen törende Osmangazi Belediyesi adına ödülleri Başkan Yardımcısı Yunus Şahin aldı. Yunus Şahin, tarihi, tabiî ve kültürel miras yönünden Türkiye’nin en zengin vilayetlerinden olan Bursa’nın bu mirasının korunup yaşatılması için çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Çalışmalarının takdir edilmesinin şevklerini artırdığını belirten Başkan Yardımcısı Şahin, “Başkanımızın en hassas olduğu konulardan birisi de tarihi zenginliğimizin gün yüzüne çıkarılması. Bursa’mızın en önemli manevi miraslarından biri olan Somuncu Baba Evi ve Fırını, başkanımızın talimatları ile projelendirildi. İlk etabı geçtiğimiz ramazan ayı başında tamamlanarak ziyarete açıldı. Zamanla eskiyip yıpranan Somuncu Baba Evi ve Fırını, aslına uygun şekilde yenilenerek ziyarete açıldı. Maksem Müze Ev projemiz de Bursa’nın sivil mimarlık örneği yapılarından biri. 14.66 metrekare taban alanına sahip 3 katlı yapı, müze ev olarak düzenlenip sergileme alanı olarak da kullanılacak” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR