Osmangazi'de satranç heyecanı sona erdi
Osmangazi Belediyesinin, Piyon Satranç İhtisas Spor Kulübü ile birlikte Ertuğrul Sağlam Spor Tesislerinde düzenlediği ‘1. Akademi Kupası’ satranç müsabakaları büyük bir heyecana sahne oldu. 3 kategoride toplam 132 sporcunun mücadele ettiği müsabakalara Bursa’nın yanı sıra, Eskişehir, Bilecik, Yalova ve Çanakkale gibi çevre illerden de sporcular katıldı.
BURSA , 06 Haziran 2016 Pazartesi, 13:31
Osmangazi'de satranç heyecanı sona erdi
Satranç sporuna gönül verenler, 4-5 Haziran tarihlerinde Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde buluştu. 7’den 70’e herkesin katıldığı müsabakada mücadele eden sporculardan 1400 ve üzeri UKD ve ELO puanı olanlar A, 1400 ve altı B, 10 yaş altı sporcular ise C kategorisinde mücadele etti. Müsabakaların puanla usulüne göre düzenlemesi ve yaş sınırı olmaması, 12 yaşındaki sporcuyla 50-60 yaşınki sporcuları karşı karşıya getirdi.

Oldukça renkli görüntülere sahne olan ve çekişmeli geçen müsabakaların oynandığı turnuva sonunda, A kategorisinde İlkay Koç birinci, Anıl Berk Erdoğan ikinci, Alihan Demirbağ üçüncü, Necmettin Korkmaz dördüncü, Altuğ Bozkaya beşinci oldu.

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak’ın da, müsabakaların oynandığı salonu ziyaret ederek yarışmacılara moral verdiği 1. Akademi Kupası satranç müsabakalarının B kategorisinde ise Ayhan Çatak 1’inci, Bengisu Özyavuz 2’inci, Mehmet Utku Düze 3’üncü oldu. 10 yaş altı sporcuların yarıştığı C kategorisinde isi birinciliği Eray Kılıç, ikinciliği Arda taş, 3’üncülüğü ise Ege Şahingör kazandı.

Toplam 2 bin 550 TL para ödüllü turnuvada derece giren sporculara kupa ve madalyaları, Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır ile Piyano Satranç İhtisas Spor Kulübü Başkanı Melih Karataş tarafından verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR