ÖSO, Suriye'de Türk bayrağı dikti
Suriye'de Menbiç'e doğru ilerleyen TSK destekli ÖSO'nun, El Bab'ın doğusunda ele geçirdiği köye Türk bayrağı diktiği görüldü. Öte yandan Suriye'de PYD/PKK unsurlarının El Bab'a sızlamasını önlemek için El Bab ile Menbiç arasındaki sınırdaş bölge yakınlarında konuşlu Türk topçusu, Menbiç'i hedef aldı.
GÜNDEM , 11 Mart 2017 Cumartesi, 11:12
ÖSO, Suriye'de Türk bayrağı dikti

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye'nin El Bab kentini terör örgütü DEAŞ'tan temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteklediği Özgür Suriye Ordusu, rotasına Menbiç'e çevirdi.

Kentin batısını teröristlerden temizlemek isteyen ÖSO üyeleri ile PKK'nın Suriye kolu YPG'ye mensup teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor..

Sabah'ın haberine göre, El Bab'ın doğusundaki Battuşiye köyünde rejim güçleriyle karşı karşıya gelen ÖSO, köyü ele geçirdi, iki askeri de esir aldı. ÖSO bünyesinde yer alan Türkmen birliklerinden Fatih Sultan Mehmet Tugayı ise köye Türk bayrağı dikti.

Öte yandan askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, önceki gün Menbiç'ten sınırdaş bölge yakınlarında Türk askerinin bulunduğu bölgeye havan ve top atışı yapıldı. Türk topçu birliği obüslerle, havan ve top atışlarının yapıldığı yerleri yoğun şekilde vurdu.

Suriye'nin haber ajansı SANA da TSK'nın Menbiç'te Suriye askerlerinin bulunduğu bölgeyi vurduğunu, çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu öne sürdü.

Türk askeri kaynakları, "O bölgede birliklerimizi hedef alan atış yapılırsa aynen yanıt verilir" bilgisini paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR