Otogardaki kanlı saldırıda çarpıcı gelişme
Türkiye’yi sarsan ‘töre’ cinayetinde sırtından bıçaklanan Ceylan İ. devlet korumasında. Yüksek güvenlikli gizli bir sığınma evine yerleştirilen genç kadın ilk olarak psikolojik tedavi görecek.
GÜNDEM , 24 Şubat 2015 Salı, 08:07
Otogardaki kanlı saldırıda çarpıcı gelişme
İstanbul Esenler Otogarı’nda işlenen töre cinayeti mağdurlarından Ceylan İnal’a Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sahip çıktı. Yaşanan olayda, Mardin’den gelen genç kadının yakınları Hamdullah Ayaydın’ı bıçaklayarak öldürmüştü. 19 yaşındaki Ceylan ise ağır yaralanmıştı.

Tedavisi tamamlanan Ceylan geçtiğimiz günlerde yeni bir hayata yelken açtı. Genç kadın ile görüşen bakanlık yetkilileri Ceylan'a tüm haklarını anlattı. Ancak, Ceylan’ın 18 yaşından büyük olması nedeniyle “Evet korumayı kabul ediyorum” demesi gerekiyordu. Ceylan’ın, devlet korumasını kabul etmesinin ardından bakanlık da düğmeye basmış oldu. Bu aşamada Ceylan için tüm önlemler uygulamaya alınacak. Bunlar arasında genç kadının fiziki olarak değiştirilerek yeni bir kimliğe kavuşturulması da yer alıyor. Ceylan hastanedeki tedavisinin ardından özel korumalı gizli bir sığınma evine yerleştirildi. Ceylan’ın nerede olduğunu yetkililerin dışında hiç kimse öğrenemiyor. 

ÖNCE EĞİTİM SONRA İŞ İMKANI 

Bakanlık öncelikle Ceylan’ın bozulan psikolojisini normal seviyelere getirilmesi için çaba gösterecek. Son aşamada ise Ceylan’ın ruhsal durumunun sağlıklı olması halinde Bakanlık, eğitim desteği, meslek ve iş imkânları sağlayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR