Özgecan'a mezar olan vahşet minibüsü ibret anıtı oluyor...
Özgecan'a mezar olan minibüsün yeni sahibi Hatay'da şehir içi taşımacılık yapmaya başladı. Bunu öğrenen kooperatif başkanı "Yolcu taşıyamaz. Onu ibret anıtı yapacağız" dedi.
GÜNDEM , 20 Mart 2015 Cuma, 08:05
Özgecan'a mezar olan vahşet minibüsü ibret anıtı oluyor...
Mersin’de Özgecan Aslan'ın katledildiği minibüsün satılıp Hatay'da öğrenci taşıyacağının duyulmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. Olaydan habersiz minibüsü satın alan S.K.'ya meslektaşlarından tepki geldi. Hatlarında böylesine büyük bir vahşete tanıklık eden minibüsü çalıştırmayacağını söyleyen meslektaşlarının tepkisi üzerine S.K. aracı apar topar 12 bin liraya satışa çıkardı. Minibüsü hemen alan yeni sahibi de Hatay'da şehir içi taşımacılıkta kullanmaya karar verdi. Şehir içinde yolcu taşımak için üzerine yazılar asılan minibüsün akıbeti Hatay'da geniş yankı uyandırdı. Yolcular durumdan rahatsız olunca devreye minibüsçüler kooperatifi girdi. 

Bedelini ödeyip trafikten çekelim 

Hatay Özat Kooperatifi Başkanı Suphi Yılmaz yaptığı açıklamada, "Bu aracı kooperatifimiz bünyesinde çalıştırılmayacağının bilinmesini istiyoruz. Özgecan cinayeti tüm Türkiye'yi olduğu gibi bizi de yasa boğmuştur. Böyle bir araçla kooperatifimizin anılması bile bizim için kabul edilemez" dedi. Yılmaz, "Hatay'da taşımacılık yapan kooperatiflerin ve resmi idarelerin bir araya gelerek bu aracı satın alıp, yerel yönetimlerin ve sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle kentin önemli bir noktasına ibret anıtı olarak konuşlanması gerektiğini düşünmekteyiz" dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR