Özgecan'a mezar oldu yine öğrenci taşıyacak
Özgecan Aslan’ın öldürüldüğü minibüs Hatay’da ortaya çıktı. Piyasa değeri 23 bin TL olan minibüs 17 bin TL’ye satıldı ve plakası değiştirildi. Üniversiteden kent merkezine öğrenci taşıyacak minibüsün yeni sahibi, “Aldıktan sonra Özgecan cinayetinde kullanıldığını öğrendim. Kısa süre içinde satar kurtulurum” dedi
GÜNDEM , 19 Mart 2015 Perşembe, 06:38
Özgecan'a mezar oldu yine öğrenci taşıyacak
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın Tarsus’ta minibüs şoförü Ahmet Suphi A. tarafından vahşice öldürülüp yakılmasının ardından, olayda kullanılan minibüsHatay’da ortaya çıktı. Olay sonrasında sahibi tarafından saklanan minibüs, kısa süre önce plakası değiştirilip Mersin’de bir oto galeriye bırakıldı. Piyasa değerinin 23 bin TL civarında olduğu belirtilen minibüsün 17 bin TL’ye burada satıldığı öğrenildi. Aracı satın alan yeni sahibinin, Hatay’da üniversite ile şehir merkezi arasında çalışan ÖZ-AT dolmuş hattında kullanmak üzere plaka değişikliği başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Vahşetin yaşandığı minibüsü sanayi sitesinde bir tamirciye bırakıp bakımını yaptıran yeni sahibi S.K., “Özgecan cinayetinde kullanılan araç olduğunu bilmiyordum. Belki kısa süre içinde satar kurtulurum” dedi. Özgecan’ın katledilmesiyle ilgili izler de hâlâ araçta duruyor. Özgecan’nın boğuşma sırasında kafasını çarptığı ve kırılan koltuk tamir edilmemiş.

BABA: SUÇSUZUM

Öte yandan “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” suçundan tutuklanan Ahmet Suphi A., babası Necmettin A. ile Fatih G.’nin tutukluluk halinin devamı için soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı Tarsus Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurdu. Savunması istenen cinayet zanlısı Ahmet Suphi A. “Adalet sizsiniz. Siz ne karar verirseniz boynum kıldan incedir” derken, Fatih G. de “Adalet yerini bulsun” diye konuştu. Suçu olmadığını iddia eden baba Necmettin A. ise “Hiçbir şey görmedim. Suçsuz yere yatıyorum” diyerek tahliyesini istedi. Hâkim, zanlıların geçmişte verdikleri ifadelerde, delillerde ve Adli Tıp Kurumu raporlarında kuvvetli suç şüphesinin anlaşılması ile suçun “katalog suçlardan” oluşu, suç nedeniyle toplumda oluşan infial ile tutuklama sebeplerinde bir değişiklik olmaması nedeniyle zanlıların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkemece ilgili talep, Adana’daki cezaevinde kalan Ahmet Suphi A., Gaziantep’teki cezaevinde bulunan baba Necmettin A. ile Osmaniye’deki cezaevinde kalan Fatih G.’ye Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) kanalıyla okundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR