Paul Le Guen helikopterle geldi, arka kapıdan gitti
Sezon başında büyük umutlarla teknik direktörlüğe geti-rilen Fransız çalıştırıcının sözleşmesi, üst üste alınan başarısız sonuçların ardından dün tek taraflı feshedildi. Özlüce'ye helikopterle inen Le Guen, ülkesine sessiz se-dasız arka kapıdan gitti. Fransız çalıştırıcının yerine gö-reve 6 maçlığına yardımcı antrenör Mustafa Er getirildi.
BURSASPOR , 11 Nisan 2018 Çarşamba, 08:01
Paul Le Guen helikopterle geldi, arka kapıdan gitti

HABER I Tolga ÖZTAŞ I

GERİ ADIM ATMADILAR
Ardı ardına gelen yenilgiler sonrası Paul Le Guen'le Bursaspor arasındaki yolların ayrılması pek de kolay olmadı. Fransız teknik adama 1 milyon 50 bin Euro tutan tazminatının üçte ikisini peşin, geriden gelen yaklaşık 350 bin Euro'luk maaş ve primlerinin tamamını ödemeyi taahhüt eden Ali Ay yönetimi Fransız çalıştırıcıdan ummadığı bir direnişle karşılaştı. Önceki gün geç saatlere kadar süren pazarlık dün öğle saatlerine kadar sürdü. Görüşme için sabah Özlüce Tesisleri'ne ilk gelen Paul Le Guen ve yardımcıları oldu. Ali Ay finansçı ve hukukçularına son kez danışarak daha önce yapılan tekliften geri adım atmayacağını bildirdi. Paul Le Guen de 1 milyon 50 bin Euro'luk tazminatının tamamıyla geriden gelen maaş ve primlerinin de kendisine ödenmesini istedi. Taraflar anlaşamayınca Bursaspor, Fransız çalıştırıcının sözleşmesini tek taraflı feshetti.

GİT DENİLDİ GİTMEDİ
Kulüp resmi internet sitesinden, yapılan açıklamada "Teknik Direktör Paul Le Guen ile dün akşam başlayan ve bugün de devam eden görüşmelerde, sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesine ilişkin yaptığımız bütün tekliflere olumsuz cevap verilmiştir. Bu doğrultuda, sözleşmede yer alan 'Tek taraflı fesih'e ilişkin özel madde kapsamında, Paul Le Guen ve yabancı yardımcılarıyla olan sözleşme tarafımızdan tek taraflı olarak feshedilmiştir" ifadeleriyle Fransız teknik adamın Bursaspor'daki görevine son verildiği kamuoyuna duyuruldu. Kasımpaşa maçından sonra 'Git denirse giderim' sözleriyle dikkat çeken Paul Le Guen'in işi yokuşa sürmesi kulüpte büyük şaşkınlıkla karşılandı. Sezon başında büyük umutlarla göreve getirilen Fransız teknik adam Özlüce Tesisleri'nden sessiz sedasız yardımcılarıyla birlikte arka kapıdan çıkarak gitti.

DÜMENE MUSTAFA ER OTURDU
Paul Le Guen'in görevine son verilmesinden yaklaşık 3 saat sonrasında Bursaspor Yönetimi resmi siteden ikinci bir duyuru paylaştı. Yapılan açıklamada "2017-2018 sezonunun son 6 haftasında A Takım Teknik Direktörlük görevine Mustafa Er getirilmiştir. Kulübümüze oyuncu ve teknik adam olarak yıllardır hizmet eden Mustafa Er'e başarılar dileriz" ifadelerine yer verildi. 38 yaşındaki Mustafa Er geçen sezon Trabzonspor'la oynanılan tarihi maçta takımın başında sahaya çıkmış ve sergilediği tutumla camianın takdirini toplamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR