PERDER'den doğaya katkı
Perakende sektörünün önemli platformlarından Bursa Perakendeciler Derneği (PERDER), Büyükorhan’ın Cumapazarı mevkiindeki alana diktiği bin adet fidan ile hatıra ormanı oluşturdu.
BURSA , 09 Kasım 2014 Pazar, 15:03
PERDER'den doğaya katkı
Bugüne kadar gerçekleştirdiği pek çok etkinlikle yerel perakendenin gelişimine önemli fayda sağlayan Bursa PERDER, düzenlediği anlamlı proje ile doğaya katkıda bulundu. Bin adet fidanı toprakla buluşturan Bursa PERDER Üyeleri, fidan diktikleri Büyükorhan’ın Cumapazarı mevkiindeki alana ‘Bursa PERDER Hatıra Ormanı’ ismini verdi. Hatıra ormanı ile gelecek nesillere rahat nefes alabilecekleri yaşanabilir, yeşil bir çevre bırakmayı amaçladıklarını belirten Bursa PERDER Başkanı Mustafa Gürel, "Diktiğimiz fidanlarla bugün doğaya hem gereken saygıyı göstermek hem de gelecek nesillerin en az bizlerin faydalandığı kadar bu bereketli topraklardan faydalanmasını istedik. Bizim en büyük paydaşımız, hiç şüphesiz doğadır. Tahsis ettiği yer ile Bursa PERDER ailesine, bu güzel onuru yaşatan başta Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Ağacın dikildiği yerde bereketin olduğunu hatırlatan Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ise, "Bursa PERDER Hatıra Ormanı için bizlere başvurulduğunda konu doğa ve ağaç olunca biz buna hayır diyemedik. İnşallah, bugün buradan başlayıp ilgili yerlerden gereken desteği de alarak diğer ağaçsız alanlarımızı da ağaçlandırmayı hedefliyoruz. Çünkü ağacın bir zararı olmadığı gibi aynı zamanda da oksijen deposudur” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR