Peruklu dolandırıcı son işinde yakayı ele verdi
Adana'da telefonla aradığı kişilere kendisini polis olarak tanıtıp peruk takarak 6 kişinin 405 bin lira parasını dolandıran kişi son işinde suçüstü yakalandı.
GÜNDEM , 24 Şubat 2015 Salı, 11:08
Peruklu dolandırıcı son işinde yakayı ele verdi
Çukurova ilçesinde son 20 günde telefonla aradığı kişilere kendisini polis olarak tanıtan şahıs, 6 kişinin 405 bin lira parasını dolandırdı. Şikayet üzerine olayla ilgili inceleme başlatan polis, kurbanlarını aynı yöntemle dolandıran kişinin peruklu biri olduğunu öğrendi.

BİLGİSAYAR ORTAMINDA ZANLIYA SAÇ 

Ancak polis yaptığı çalışma sonucunda dolandırıcının saçsız ve peruk kullandığını, zanlının daha önceden dolandırıcılıktan kaydı olan Talha C. (23) olduğunu belirledi.  Polis zanlının belirlenmesinin ardından bilgisayarda bir çalışma yaparak zanlıya saç ekledi. Zanlının bir saçlı bir de saçsız halini dolandırıcılık olaylarının mağdurlarına gösterdi. Mağdurlar, kendilerini dolandıran şahsın bilgisayardaki kişi olduğunu söylediler.

DOLANDIRIRKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Polis zanlıyı bulmak için çalışma yapmaya başladı. Bu sırada, zanlı Çukurova ilçesinde yine bir kişiyi telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtarak "Kimlik bilgileriniz PKK'nın eline geçmiş. Onlara hesabınızdan para aktarılıyor, biz gizli bir operasyon yapıyoruz paralarınızı da koruma altına alacağız. Paranızı bankadan çekip verdiğim adrese getirin" dedi. 

Bunun üzerine vatandaş hemen bankaya gitti, yakınları da şüphelenip polisi aradı. Polis hemen bankaya gidip vatandaş ile görüşerek oyuna devam etmesini söyledi. Vatandaş zanlının verdiği adrese gidip parayı bıraktı. Şahıs gelip parayı aldıktan sonra polis suçüstü yakaladı. Zanlı Talha C.'nin üzerinden Selman C. adına düzenlenmiş kimlik çıktı. Kendisinin Talha C. olmadığını ileri sürdü. Ancak polis, kafasındaki peruğu çıkartarak bilgisayardaki fotoğrafını gösterdi. Zanlı kendisine yardım eden Ferdi E. ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Bu arada, Talha C.'nin hırsızlık suçundan Kozan Açık Cezaevi'nde yatarken kaçtığı ve 5 aydır arandığı öğrenildi. Ayrıca Talha C.'nın dolandırıcılık suçundan 2 yıl 11 ay hapis cezası aldığı da belirlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR