'Peygamberim' diye kitap satmaya çalışmışlar
Çorum'da "Peygamberim" diyerek dini içerikli kitap satmaya çalıştıkları öne sürülen 2 kişiye Kabahatler Kanunu'na göre para 95'er lira para cezası kesildi.
GÜNDEM , 17 Haziran 2017 Cumartesi, 18:24
'Peygamberim' diye kitap satmaya çalışmışlar

Çorum'da kent merkezindeki evlere giden ve kendilerini 'Peygamber' olarak tanıttıkları ve dini içerikli kitap satmaya çalıştıkları öne sürülen Yücel (44) ve Ali E. (54), ihbar üzerine polis ekiplerince apartmanda gözaltına alındı.

EL FALI BAKMA BAHANESİYLE ZİHNET EŞYASI OLUP OMADIĞINI ÖĞRENİYORLAR

Hırsızlık ve cinsel istismar suçlarından sabıkalı oldukları belirlenen bu kişilerin el falı bakma bahanesiyle kadınlardan evlerinde ziynet eşyası olup olmadığı konusunda bilgi edinmeye çalıştıkları öne sürüldü. Polis, vatandaşların şikayetçi olmaması üzerine bu kişileri, Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

"BEN SAHTE PEYAMBERİM' DEMEDİM, SADECE KİTAP SATIYORUM"

Yücel E, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına tepki göstererek, "Ben 'Sahte peygamberim' demedim. Sadece kitap satıyorum. Hırsızlık mı yapayım?" dedi. Şahsın bu sırada sık sık Kelime-i Şehadet getirerek dua okuması dikkati çekti.

95'ER LİRA CEZA KESİLDİ

Zabıta ekiplerince üzerilerindeki paraya el konulan, seyyar satıcılık yaptıkları gerekçesiyle haklarında "Kabahatler Kanunu'na muhafelet"ten 95'er lira ceza kesilen Yücel ve Ali E, Kayseri'ye gönderilmek üzere otobüs terminaline götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR