Pijama arası uyuşturucu sevkiyatı
Mersin'de şüpheli bir otomobilde yapılan aramada 269 bin adet captagon tablet uyuşturucu hap, pijama takımlarının arasında bulundu.
GÜNDEM , 08 Eylül 2017 Cuma, 11:13
Pijama arası uyuşturucu sevkiyatı

Edinilen bilgiye göre, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, otoban Serbest Bölge Gişelerinde uygulama yaptı. Uygulamada şüpheli her aracı durduran ekipler, tek tek arama yaptı.

Narkotik dedektör köpeğinin durdurulan bir otomobile yoğun tepki vermesi üzerine ekipler, araçta detaylı çalışma yaptı. Ekiplerin yaptığı arama sonucunda 269 bin adet captagon tablet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Uyuşturucu hapları bir zarfın içine koyarak, pijama takımlarının içine tek tek yerleştiren uyuşturucu tacirleri, uyguladıkları yöntemle görenleri şaşkına çevirdi.

YABANCI UYRUKLU BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan ekipler, torbacı diye tabir edilen sokak satıcılarına da operasyonlarını sürdürüyor. Yeni Mahalle Fasih Kayabalı Caddesi'nde yapılan uygulamada 9 paket halinde esrar ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği düşünülen 2 bin 125 lira para ele geçirildi.

Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Ayrıca ekipler, özellikle Üniversite Caddesi, Selen Kavşağı ve Demirtaş Mahallesi'nde de uygulamalarına aralıksız devam ederek, sokak satıcılarına nefes aldırmıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR