PKK'lı teröristler askere yemek veren aşirete saldırdı
Şırnak'ta İsmet Paşa Mahallesi'ne PKK'lı teröristlerin otomatik silahlarla açtığı ateşte 17 yaşındaki Bayram Tatar hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Saldırı sonrası korucuların da katıldığı operasyon başlatıldı. Zaman zaman sıcak temas sağlandığı belirtiliyor.
GÜNDEM , 31 Mart 2016 Perşembe, 19:23
PKK'lı teröristler askere yemek veren aşirete saldırdı
Sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Şırnak merkezde bugün saat 14.30 sıralarında, İsmet Paşa Mahallesi'nde bulunan evlerinden, hava almak için çıkanBayram Tatar ve 2 akrabası, teröristlerin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda Bayram Tatar olay yerinde hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı. Olay yerine çağırılan ambulans ile Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılan yaralının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

BABASI KORUCUBAŞIYDI

İsmet Paşa Mahallesi'nde kaçan PKK'lıların yakalanması amacıyla, köy korucularının da katıldığı operasyon başlatılırken, zaman zaman sıcak temas sağlandığı öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağı uygulanmasına rağmen bölgede köy koruculuğu yapan ve akraba olan Tatarlar'ın genelde kaldığı İsmet Paşa Mahallesi'nde yaşayanlar, yasak öncesi evlerini terk etmemişti. Hayatını kaybeden Bayram Tatar'ın babası Mehmet Tatar'ın da korucu başı olduğu belirtildi.

YEMEK İDDİASI

Habertürk'ün haberine göre Tatar'ın, asker ve polislere verdiği yemek ile gündeme gelen Aslan Tatar'ın akrabası olduğu belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR