PKK'nın hain tuzağı imha edildi
Bingöl'de PKK'lıların karayoluna tuzakladığı, TNT ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından imha edildi.
GÜNDEM , 28 Haziran 2016 Salı, 20:46
PKK'nın hain tuzağı imha edildi
Bingöl-Sol İlçesi arasındaki D-300 karayolunun Hazarşah Köyü yol ayrımında arama tarama faaliyetinde bulunan güvenlik güçleri, PKK'lı teröristler tarafından karayoluna tuzaklanmış el yapımı patlayıcı buldu. Karayolu trafiğe kapatılıp, güvenlik önlemleri alındıktan sonra, bölgeye bomba uzmanları sevk edildi. Frekans karıştırıcı Jammerli araçlar eşliğinde yapılan incelemede, patlayıcının muhtelif pet şişe ve poşete sarılı halde 15 kilo TNT ile güçlendirilmiş, 3 elektrikli fünye, 2 adet 100 gram halinde saniye fitili C-D patlayıcı, uzaktan kumandalı patlayıcı sistem alıcısı ve ateşleme düzeneği ve fitilli patlayıcıdan oluşan el yapımı patlayıcı olduğu belirlendi.Patlayıcı, güvenlik önlemlerinin ardından yerinde patlatılarak imha edildi. 

Bingöl Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR