Pompeo'dan flaş Türkiye açıklaması!
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye ile görüşmelerde ilerleme sağlanması memnuniyet verici. Güvenli bölge kurulması barış ve güvenlik için büyük bir adım olacak" dedi.
DÜNYA , 09 Ağustos 2019 Cuma, 21:09
Pompeo'dan flaş Türkiye açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Güvenli bölge kurulması bölgede barış ve güvenlik için büyük adım olacak." ifadelerini kullandı.

"İLERLEME SAĞLANMASI MEMNUNİYET VERİCİ"

'dan açıklamalarına devam eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Türkiye ile görüşmelerde ilerleme sağlanması memnuniyet verici" ifadelerini kullandı.

"İNGİLTERE'NİN KARARINI DESTEKLİYORUZ"

İngiltere'nin yeni Dışişleri Bakanı Raab'ın ABD'ye yaptığı ilk resmi ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Pompeo, Brexit süreciyle İngiltere'ye verdikleri desteği artıracaklarını kaydetti. Pompeo, "İngiltere'nin bağımsız kararını destekliyoruz ancak Brexit'in gerçekleşmesiyle kapının önünde, elimizde kalemle en kısa sürede yeni bir serbest ticaret anlaşması imzalamaya hazır olacağız." ifadesini kullandı. Pompeo ayrıca, Hürmüz Boğazı'nda ABD'nin inisiyatifiyle oluşturulan deniz güvenliği girişimine İngiltere'nin katılacak olmasından büyük memnuniyet duyduklarını vurguladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR