Porto Hernani'de diretiyor
Bursaspor'da yönetim kurulu üyesi Hasan Parlakay dün Porto Kulübü yöneticileri ile Hernani için pazarlık masasına oturdu.
BURSASPOR , 22 Ağustos 2017 Salı, 08:15
Porto Hernani'de diretiyor

Transfer çalışmalarını sürdüren Bursaspor'da Hernani için dün resmi girişim yapıldı. Yönetim kurulu üyesi Hasan Parlakay Porto Kulübü yöneticileriyle Portekiz'de bir araya geldi. Teknik direktör Paul Le Guen'in ısrarla istediği transferi bitirmek için uğraş veren Parlakay'ın birkaç gün daha Portekiz'de kalabileceği ve transfere son şeklini vereceği bildirildi. Edinilen bilgilere göre Porto'nun Hernani'yi bonservisiyle satmak istemesi görüşmelerde en büyük sıkıntı olarak dikkat çekiyor.

TİMSAH KİRALIK DÜŞÜNÜYOR

Portekiz ekibi son maçlarda oyuna sonradan girmesine karşın Hernani için 8 milyon Euro bonservis bedeli belirledi. Bursaspor ise Hernani'yi kiralamak istiyor. Oyuncunun kendisiyle yapılan görüşmelerde transfere belirli şartlarda ikna edildiği bilgisi paylaşıldı. Hernani'nin Bursaspor'dan yıllık 1,5 milyon Euro talep ettiği, Yeşil Beyazlılar'ın ise 1,2 milyon Euro'dan fazla vermemekte direttiği kaydedildi. Bursaspor kiralama bedeli olarak da 500 bin Euro'yu gözden çıkardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR