Potada büyük heyecan başladı
Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği Okullararası Genç Kızlar 2. Küme Basketbol Turnuvası kapsamında oyna-nan karşılaşmada Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi, Çınar Anadolu Lisesi'ni 40-16 mağlup etti.
BURSA'DA SPOR , 13 Mart 2018 Salı, 08:27
Potada büyük heyecan başladı

HABER I Özgün DOĞAN I

SAYI ŞANSI TANIMADI

Okullararası Genç Kızlar Basketbol Turnuvası heyecanı başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği müsabakalar kapsamında Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi, başından sonuna kadar üstün oynadığı maçta Çınar Anadolu Lisesi'ni 40-16 mağlup etti.
Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmaya etkili başlayan Aslanoba ilk çeyrekte rakibine sayı şansı tanımadı ve periyodu 9-0 önde tamamladı. İkinci periyotta da üstün oyununu sürdüren Turkuaz Beyazlılar soyunma odasına 16-5 önde girdi.

KAZANMASINI BİLDİ

İkinci yarıya da hızlı başlayan taraf ilk yarıda olduğu gibi Aslanoba Anadolu Lisesi oldu. Periyodun son bölümlerinde dış atışlardan Fatmanur ile sayı üreten Turkuaz Beyazlılar farkı 17 sayıya kadar çıkardı. Rakibinin baskılı oyununa karşılık veremeyen Çınar Lisesi, Sevgül'le etkili olmaya çalışsa da son çeyreğe 24-7 geride girdi. Final periyodunda da oyun hakimiyetini elden bırakmayan Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi rakibinin direncini kırmayı başardı ve üst üste ürettiği sayılarla maçı 40-16 kazanmasını bildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR