Prenslerin hapishanesinden ilk fotoğraf sızdı
Suudi Arabistan'da prensler ve bakanların, gözaltınad tutuldukları dünyanın en lüks hapishanesi Ritz Carlton Oteli'nde yer yataklarında yattıkları görülüyor
DÜNYA , 11 Kasım 2017 Cumartesi, 10:40
Prenslerin hapishanesinden ilk fotoğraf sızdı

Suudi Arabistan'ı alt üst eden gözaltı operasyonunda Riyad'daki Ritz Carlton oteline konulan prens ve bakanlardan ilk fotoğraf sızdı. Dünyanın en lüks hapishanesinde tutulan prensleri yer yatağında gösteren kareler, sosyal medyada paylaşıldı. Büyük ses getiren fotoğraflarda, yeryüzünün en zengin isimleri arasında yer alan Prens Velid bin Talal da dikkat çekiyor. Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın başında olduğu operasyonda gözaltına alınan 208 isim arasında 11 prens, bakanlar ve işadamları bulunuyor. Resmi açıklamaya göre, yolsuzluk operasyonundaki rakam 100 milyar doların üzerinde.

Riyad'daki beş yıldızlı Ritz Carlton'dan daha önce yalnızca bir video görüntüsü sosyal medyada yer almıştı. 32 yaşındaki Veliaht Prens Selman, yaz başında amcasının yerine geldi ve Suudi Arabistan'da taşları yerinden oynattı. Selman'ın gözaltıları gelecek yıllarda önünü kesebilecek tüm engelleri ortadan kaldırmak için gerçekleştirdiği bildiriliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR