"Devrimci Karargah" davasında 7 tahliye
"Devrimci Karargah" davasında aralarında Tuncay Yılmaz, Deniz Küçükbumin, Hakan Soytemiz, Tamer Taş, Onur Erkurt Ağca Kaya Ersin Sarıçam bulunduğu 7 kişi tahliye edildi.
GÜNDEM , 09 Ağustos 2012 Perşembe, 10:12
"Devrimci Karargah" davasında 7 tahliye

Hanefi Avcı'nın tahliye talebi ise, 'kuvvetli suç şüphesi', 'suçun vasfı' ve 'delil durumu' göz önünde bulundurarak reddedildi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve araların eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da bulunduğu 18'si tutuklu 89 sanığın yargılandığı "Devrimci Karargah" duruşmasında 7 kişi tahliye edildi.

Bugün görülen duruşmaya 16 tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, dün duruşmaya katıldığı için bugün yapılan duruşmaya katılmadı. Mahkeme, sanık ve sanık avukatlarının ifadeleri ve taleplerinin ardından duruşmaya ara verdi. Yaklaşık bir saat aranın ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti; tutuklu sanıklar Tuncay Yılmaz, Deniz Küçükbumin, Hakan Soytemiz, Tamer Taş, Onur Erkurt, Ağca Kaya ve Ersin Sarıçam tutuklu kaldıklar süre gözönüne alınarak tahliye edilmesine karar verdi.

Aralarında Hanefi Avcı'nın da bulunduğu 11 tutuklu sanığın tahliye talepleri ise, 'suçun vasfı', 'kuvvetli suç şüphesi', 'delil durumu' ve tutukluluk sürelerinin makul süreyi aşmaması ve koruma tedbirlerinin yetersiz kalacağı gerekçeleri ile reddedildi.

Mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.
 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR