Raylar şehrin doğusuyla buluşmaya başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kesintisiz ve konforlu ulaşımı kentin doğusuyla buluşturmak için projelendirilen Bursaray Kestel hattında inşaatın büyük kısmı tamamlanırken, rayların döşenmesine başlandı.
BURSA , 18 Mayıs 2013 Cumartesi, 13:05
Raylar şehrin doğusuyla buluşmaya başladı

Şirinevler İstasyonu’nda devam eden ray bağlantı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altepe, istasyonda binalarının ince işçiliklerin devam ettiğini belirterek, bu yıl içinde Kestel’e kadar hattın tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.
Bursa’da ulaşım meselesini raylı sistem yatırımları çözmeyi hedefleyen ve bu doğrultuda bu dönem programda olmamasına rağmen inşaatına başlanan 7 duraklı 8 kilometrelik Bursaray Kestel hattında çalışmalar hızla sürüyor. Toplam 7 adet hemzemin istasyon, Esenevler ve Kestel olmak üzere iki adet köprülü kavşak, Hacıvat, Balıklı ve Deliçay köprüleri ve üç adet trafo binasını bünyesinde barındıran projede ray döşeme çalışmalarına başlandı. Engelli vatandaşlar için engelli asansörleri ve yürüyen merdivenlerin yer aldığı ilk altı istasyondaki imalatın yüzde 85’i tamamlanırken, ince işler ve elektrik-mekanik tesisat işleri devam ediyor. Ray, travers, makasların temini tamamlanırken, balast serimi, travers ve ray montajlarına ilerleme oranı yüzde 40’lara ulaştı. Toplam 8 bin 100 metrelik hattın yaklaşık 7 bin metrelik kısmının alt yapıları ve betonarme imalatları tamamlanırken, Otosansit - Gürsü Kavşak yapısı arası ve Arabayatağı istasyonu bekleme hattını kapsayan bin metrelik hatta ait çalışmalar da hızla devam ediyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte hatta devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Şirinevler İstasyonu’nda devam eden ray bağlantı ve kaynak çalışmalarını yerinde izleyen Başkan Altepe, çalışmalarda sona gelindiği, bu yıl içinde çağdaş ve konforlu ulaşımı Kestel ile buluşturacaklarını kaydetti. İstasyon geçiş bağlantılarının tamamlandığını ve karayolu üzerindeki trafiği aksatacak çok fazla engel kalmadığını dile getiren Başkan Altepe, istasyon binalarında ince işçiliklerin devam ettiğini ve kısa sürede bu çalışmaların da tamamlanacağını söyledi. İstasyon binalarının kalite ve konfor açısından batıdaki istasyonlardan hiçbir eksiğinin bulunmadığını dile getiren Başkan Altepe, “Gerek engelli asansörlerimiz, gerekse yürüyen merdivenlerimizle halkımız için her türlü konforu sağladık. Çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Bu yıl içinde tamamlamayı hedeflediğimiz çalışma ile artık halkım

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR